Stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Abramczyk Polonia Bydgoszcz zaprezentowała swój skład, który z pewnością może jej pozwolić walczyć o awans do PGE Ekstraligi. Znaleźli się w nim bowiem bardzo szybcy zawodnicy, z przeszłością w Speedway Grand Prix.

O planach Abramczyk Polonii na sezon 2022 mówiło się od dawna. Jerzy Kanclerz i jego współpracownicy zrobią absolutnie wszystko, by do końca 2023 roku cieszyć się z awansu do PGE Ekstraligi. Niewykluczone jednak, że już za rok stanie się to możliwe. Bydgoski klub zaprezentował bowiem skład, który stać będzie na walkę o najwyższe cele.

Zgodnie z informacjami podawanymi już wcześniej, w zespole znalazło się miejsce dla Daniela Jeleniewskiego, Olega Michaiłowa i Kennetha Bjerre. Do nich jednak dołączyło trzech kolejnych zawodników, których chciało co najmniej pół kraju. Mowa o Adrianie Miedzińskim, Mateju Žagarze i Romanie Lachbaumie, który już kilka dni temu chwalił się nową koszulką w mediach społecznościowych.

W szczególności kibiców elektryzują kontrakty Miedzińskiego i Žagara. Obaj są bowiem zawodnikami, którzy mogą pełnić funkcję drugiej ligi w PGE Ekstralidze, a w eWinner 1. Lidze powinni być absolutnymi liderami. Dodając do nich wyżej wspomnianych Bjerre, Michaiłowa i Jeleniewskiego, możemy otwarcie powiedzieć, że seniorskie zestawienie Polonii wygląda na papierze znakomicie.

Co więcej, należy pamiętać, że także wśród młodzieży Poloniści mają przewagę nad rywalami. Nazywa się ona Wiktor Przyjemski. 16-latek już w sezonie 2021 pokazał, że jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem, którego stać na ogrywanie seniorów rywali.

Co ciekawe, przed oficjalną prezentacją, sami zawodnicy podzielili się już nowymi barwami na Instagramie.

Brak opisu.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.