FIM opublikowała oficjalne kalendarze imprez pod swoim patronatem na przyszły sezon. Jedną z nich w całości będzie można zobaczyć w polskim mieście, które w ostatnich latach stało się mekką światowego speedwaya!

FIM Youth World Championship, zwane też SGP 3, to rozgrywki przeznaczone dla zawodników do 16.roku życia, goszczące w terminarzu sportu żużlowego od 2010 roku. Sukcesy w nich odnosili do tej pory Eduard Krčmář (dwukrotnie), utalentowany Australijczyk Matthew Gilmore, którego w Polsce kibice mogli oglądać w barwach Metaliki-Recycling Kolejarza Rawicz (także dwa razy), a ostatnim zwycięzcą z finału rozegranego w ubiegłym roku w niemieckim Cloppenburgu jest Oskar Paluch. Sukcesy w tej kategorii odnosili także Karol Żupiński oraz Mateusz Bartkowiak, zdobywcy srebrnych medali odpowiednio z 2017 i 2018 roku.

Decyzją Międzynarodowej Federacji Motocyklowej najlepsi w tej kategorii wiekowej w przyszłym roku zostaną wyłonieni w stolicy Dolnego Śląska. W czwartek 25 sierpnia odbędą się dwa turnieje półfinałowe, natomiast już dzień później kibice obejrzą turniej półfinałowy.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy takie wydarzenie gości na polskiej ziemi, finały FIM Speedway Youth World Championship gościły już w Opolu w 2014 roku i w Toruniu w 2018. Pierwszy z wymienionych finałów był szczęśliwy dla Sandro Wassermanna z Niemiec, drugi natomiast-dla jego rodaka Bena Ernsta. W 2020 roku mistrza nie wyłoniono, na przeszkodzie stanął wówczas wybuch pandemii COVID-19.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.