Karty transferowe w polskich ligach żużlowych zostały już odkryte. Teraz czas na wyjaśnienie kolejnych zagadek. Na przykład takich, jak będą wyglądały przyszłoroczne rozgrywki w jednej z polskich klas rozgrywkowych.

Znamy pierwszy aspekt przyszłorocznych rozgrywek eWinner 1. Ligi Zużlowej. Jest to system, w którym odbędą się rozgrywki 2022. Zacznie się, tradycyjnie, od rywalizacji ośmiu zespołów w systemie „każdy z każdym” na torze obu rywalizujących drużyn.

Następnie odbędą się ćwierćfinały, w których rywalizować będzie sześć najlepszych drużyn (miejsca po sezonie zasadniczym): pierwsza zmierzy się z szóstą, druga z piątą, a trzecia z czwartą. Tutaj także obowiązywać będzie formuła dwumeczów, tak jak i w całej fazie play-off.

Runda półfinałowa zarezerwowana będzie dla zwycięzców meczów ćwierćfinałowych oraz dla drużyny, która swój dwumecz przegrała najmniejszą różnicą punktów. Ukoronowaniem będzie finałowa batalia, której stawką będzie miejsce na najwyższym ligowym poziomie rozgrywek w naszym kraju.

powalczą tu zwycięzcy półfinałów, natomiast przegrani spotkają się, by toczyć bój o trzecie miejsce w ligowej tabeli 2022.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Hose
Hose
2 lat temu

Więcej żużla, dłuższa walka i droga do awansu to akurat plus dla kibica eWinner. Teraz jeszcze trzeba zrobić tak, aby ten ciężko wywalczony awans nie okazał się porażką dla klubu który skazany jest na szybki spadek przez brak jakichkolwiek możliwości wyrównanej walki w Ekstralidze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.