Faworci nadchodzących rozgrywek zaplecza PGE Ekstraligi są znani, to Stelmet Falubaz Zielona Góra i Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Jednak jeśli kazaćby wskazać trzecią drużynę ligi, pojawiają się liczne znaki zapytania. Jednego ze swoich faworytów w rozmowie z portalem polskizuzel.pl przedstawia Jacek Frątczak.

Zdaniem byłego trenera, w nadchodzącym sezonie rewelacją ligi może stać się Orzeł Łódź. To dość nietypowa kandydatura ze względu na fakt, że nie poczynili oni nadzwyczajnych ruchów transferowych. Pomimo to, widać w nich duży potencjał, szczególnie, że mają w składzie Luke’a Beckera, w którym Frątczak widzi prawdziwego lidera:

Uważam, że ten zespół może wszystkich bardzo zaskoczyć. Orzeł dysponuje bardzo ciekawym zestawieniem zawodników. Potencjał jest naprawdę spory. W mojej ocenie Amerykanin zostanie najlepszym zawodnikiem U24 w całej lidze. Atutów jest jednak znacznie więcej. Bardzo solidnie prezentuję się także formacja juniorska.

Do owej formacji dołączył w tym okienku transferowym Nikodem Bartoch, który ma wraz z Mateuszem Dulem walczyć  punkty w eWinner 1. lidze. Poza tym zespół został wzmocnił m.in. Timo Lahti oraz Niels-Kristian Iversen, zdaniem eksperta to ciekawe posunięcia ze strony Orła Łódź, choć nie gwarantujące pewnej zdobyczy punktowej:

Specjalnie nie martwię się o formę Timo Lahtiego. Fin gwarantuje stabilny poziom powyżej ligowej średniej. To dobry transfer. Wielkie wyzwanie czeka natomiast Nielsa Kristiana Iversena. Dla Duńczyka sezon 2022 to ostatni dzwonek, żeby utrzymać się na wysokim poziomie. Znam tego zawodnika i wiem, że jest zdeterminowany. Jeśli dopisze mu zdrowie i sprzęt, to może być znowu mocny.

Poza wyżej wspomnianymi zawodnikami do drużyny prowadzonej przez Adama Skórnickiego dołączył jeszcze Michał Gruchalski, Oskar KołakTom BrennanBen Ernst i Jakub Sroka, reszta składu pozostała niezmienna. Czas pokaże, czy słowa Jacka Frątczaka przełożyły się na rzeczywistość i Orzeł faktycznie będzie w stanie walczyć o wysoką pozycje w rozgrywkach.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.