Rozgrywki Ekstraligi U24 z pewnością będą interesującą nowością w żużlowym sezonie 2022. Dziś już wiemy, w jaki dzień tygodnia młodzi reprezentanci najsilniejszych polskich klubów będą ścigać się o punkty w „lidze rezerw”.

Ekstraliga U24, będąca nowym tworem w żużlowym światku, to efekt „dotacji” dla klubów związanej z nowym kontraktem telewizyjnym. Po zakończeniu okienka transferowego znamy już praktycznie wszystkie składy, które w zawodach będą brać udział i trzeba powiedzieć, że ściganie zapowiada się naprawdę solidnie. 

W ostatnich dniach bardzo dużo mówiło się o datach rozgrywania poszczególnych spotkań w Ekstralidze U24. Między innymi sztab szkoleniowy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, Mariusz Staszewski i Kamil Brzozowski, był pewien, że mecze będą miały miejsce w weekend. Speedway Ekstraliga szybko zdementowała jednak tę informację przekazując, że spotkania będą odbywać się we wtorki.

Jednocześnie nadal nie znamy nowego, „delikatnie zmienionego” regulaminu nowych rozgrywek. Według centrali, ściganie w „lidze młodzieżowej” miało być dla zawodników łatwiejsze i przyjemniejsze. Nadal jednak nie podano żadnych informacji o tym, jakie przepisy regulaminu PGE Ekstraligi zostaną poluzowane.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.