Chris Harris ma bardzo dużą szansę na to, aby powrócić do ścigania w rozgrywkach ligowych w Polsce. W listopadowym okienku transferowym dosyć niespodziewanie podpisał kontrakt ze SpecHouse PSŻ-em Poznań, a pomysł drugoligowcowi zasugerował trener z… PGE Ekstraligi.

Reprezentant Wielkiej Brytanii był w pierwszej połowie listopada gościem Łukasza Benza w programie „This is speedway”. Chris Harris mówił otwarcie, że od kilku lat żaden polski klub się nim nie interesował, a on sam chciałby bardzo wrócić do ścigania w kraju nad Wisłą. Teraz po 4,5 letniej przerwie ma szansę na to, aby ten cel zrealizować.

Jak się okazuje, pomysł na zakontraktowanie triumfatora zawodów o Grand Prix Wielkiej Brytanii z 2006 roku, to nie do końca pomysł poznańskich działaczy.

Pomysł na Chrisa Harrisa zasugerował Tomasz Bajerski. Mówił mi: „Weźcie tego Bombera”. Rozmawialiśmy z Chrisem, a negocjacje nie były długie

– przyznał Jakub Kozaczyk podczas konferencji prasowej.

Chris Harris po raz ostatni w meczu ligowym w Polsce wystartował 28 maja 2017 roku, kiedy to w barwach Stali Rzeszów ścigał się przeciwko Unii Tarnów. Wywalczył tego dnia zaledwie dwa oczka. Na kolejny sezon związał się umową z Polonią Piła, ale szansy nie doczekał.

Biorąc pod uwagę, że w meczu ligowym 2. Ligi Żużlowej musi wystartować dwóch krajowych seniorów, Harrisa czeka walka o skład z czwórką zawodników – jednym Polakiem, najpewniej kimś z dwójki Robert ChmielKevin Fajfer oraz z trójką obcokrajowców – Aleksandrem Łoktajewem, Władimirem Borodulinem oraz Jonasem Seifert-Salkiem. Na papierze wydaje się, że ma realne szansę na to, aby to tego składu wskoczyć.

Myślę, że wygrała taka opcja, że zapewniamy mu całą logistykę. On przywozi przed sezonem motocykle i więcej go nie interesuje. My zadbamy o mechanika, o czystość motocykli i o ich serwis. On tylko przylatuje, wsiada na motocykl i jedzie w meczu. O ile oczywiście wywalczy sobie miejsce, bo mamy siedmiu seniorów, a pojechać może pięciu

– dodał jeden z członków zarządu PSŻ-u Poznań.

Czy Chris Harris wywalczy miejsce w składzie SpecHouse PSŻ-u Poznań?

  • Tak (71%, Liczba głosów: 5)
  • Nie (29%, Liczba głosów: 2)

Liczba głosów: 7

Loading ... Loading ...

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.