7 czerwca 2021 roku, na stadionie bydgoskiej Polonii, odbyła się konferencja prasowa przed pierwszą rundą cyklu Speedway Euro Championship, który w tym roku rozpocznie się przy Sportowej 2, co na pewno niezmiernie cieszy kibiców z Bydgoszczy jak i działaczy drużyny.

Wiemy już, że w sobotę na owalu przy Sportowej nie zobaczymy Davida Bellego, który po wypadku podczas niedzielnego meczu w Rybniku doznał złamania obojczyka. Francuz chce bardzo wrócić na drugą rundę cyklu i od samego początku jest bardzo zmotywowany w tym kierunku. Mimo wszystko bydgoskie gryfy będą miały swojego reprezentanta w postaci Wadima Tarasienko, który otrzymał dziką kartę od organizatorów i jak sam mówi jest bardzo wdzięczny za możliwość udziału w tak prestiżowych zawodach. – Będę się starał, by pokazać na co mnie stać. Pracować na torze i walczyć z zawodnikami. Bydgoski owal jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko się dopasować na starcie i na trasie.

Bydgoszcz po raz drugi będzie gościć najlepszych europejskich żużlowców, a Jerzy Kanclerz nie ukrywa zadowolenia w związku z tym, że Bydgoszcz wraca z obsadą imprez międzynarodowych; – Chciałbym jeszcze doczekać się tego, by Bydgoszcz startowała w Ekstralidze i oczywiście organizowania turnieju Grand Prix.

Prezydent miasta, Rafał Bruski, ale nie tylko, bo i również Piotr Szymański, uważają tor bydgoski za jeden z najlepszych w Polsce i jest to tor, który zdecydowanie pozwala na ściganie po trasie. Przypominamy przy okazji, że to jest kolejny rok, w którym turniej SEC jest jednocześnie eliminacjami do zawodów SGP, do którego bezpośrednio awansuje zwycięzca. Bardzo cieszy również zróżnicowany, międzynarodowy skład. Jak podkreśla Piotr Szymański, organizatorom zależy na tym, by popularyzować żużel w całej Europie, a nie tylko w kraju. – Cały skład to jest skład „walczaków”, czyli zawodników, którzy chcą tak naprawdę osiągnąć coś w tym sporcie i awansować do SGP.

Z pewnością szykuje się rewelacyjne widowisko. Sama stawka zawodów napawa niezwykłym optymizmem, gdyż w jej skład wchodzą nazwiska z czołówki najlepszej żużlowej ligi Świata, czyli PGE Ekstraligi. Tacy zawodnicy jak Robert Lambert, Leon Madsen i Mikkel Michelsen mogą dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń i zapewnić zawody na wysokim poziomie. Na pewno każdy z uczestników będzie chciał powalczyć o jak najlepsze wyniki. Polska oczywiście nie zostaje w tyle i umacnia skład takimi nazwiskami jak Patryk Dudek, który jest byłym uczestnikiem cyklu SGP i byłym wicemistrzem tegoż cyklu; młody i ambitny Bartek Smektała oraz zawodnik drużyny broniącej tytułu Drużynowego Mistrza PolskiPiotr Pawlicki.

Rezerwowymi w tej znakomitej stawce będą Mateusz Tonder i Wiktor Przyjemski. Pod koniec konferencji na murawie, wewnątrz żużlowego toru, zostały wylosowane numery startowe. Oczywiście nikomu zapewne nie trzeba wspominać jak istotna jest to kwestia.

Wydarzenie będzie można zobaczyć w Eurosporcie. Bilety nadal są dostępne online oraz będzie istniała możliwość zakupu ich na miejscu. Zawody rozpoczną się o 19:30, 12 czerwca na stadionie przy Sportowej 2 w Bydgoszczy.

Lista startowa:
1. Piotr Pawlicki
2. Wadim Tarasenko
3. Patrick Hansen
4. Patryk Dudek
5. Mikkel Michelsen
6. Bartosz Smektala
7. Leon Madsen
8. Nicki Pedersen
9. Jacob Thorssell (w miejsce Davida Bellego)
10. Robert Lambert
11. Kai Huckenbeck
12. Timo Lahti
13. Václav Milík
14. Andrzej Lebiediew
15. Siergiej Łogaczow
16. Daniel Bewley
R1. Mateusz Tonder
R2. Wiktor Przyjemski

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.