Nie tylko liga szwedzka, nie tylko polska. Zawodnicy z wielu krajów szukają zatrudnienia także w innych, obecnie nie tak prestiżowych rozgrywkach. Jeden z klubów sięgnął właśnie po znane nazwiska, w tym jednego Polaka!

Esbjerg Vikings poinformowali właśnie na swojej stronie internetowej o kolejnych ruchach kadrowych przed przyszłorocznymi rozgrywkami. Kevin Wölbert, niemiecki zawodnik, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy specHouse PSŻ Poznań, związał się z duńskim zespołem kontraktem na kolejny już sezon.

Kevin jest po prostu dobrym człowiekiem, którego dobrze mieć w drużynie i tradycyjnie jest gwarantem dobrych zdobyczy punktowych, bez względu na to, gdzie jeździ. Ostatni sezon był dla niego troszeczkę trudniejszy, ponieważ z powodu pandemii stracił możliwość treningów. Wierzymy, że może podjąć się trudów rywalizacji, którą chcemy stworzyć w klubie. Licząc Kevina, mamy czterech dobrych zawodników kategorii B i w tym aspekcie niczego nam nie brakuje. Niels Kristian Iversen to nasz naturalny wybór, jeśli chodzi o zawodnika kategorii A i wierzymy, że będzie w dobrej formie. Wkrótce ogłosimy młodych zawodników, którzy mogą podjąć walkę z Dawidem Rempałą

– stwierdził Tom Paarup Madsen, kierownik drużyny.

Partnerem Niemca będzie w nowym sezonie m.in. Grzegorz Zengota, który dołącza do wikińskiej ekipy.

To bardzo doświadczony zawodnik, który od wielu lat jest zawodnikiem klasy A i ma doświadczenie zarówno w polskiej drużynie narodowej, jak i w różnych zespołach klubowych. Dobrze zna duńskie tory. Cieszymy się, że będzie częścią drużyny. Zengota to nie tylko osoba z wieloma medalami zdobytymi w polskiej reprezentacji, więc to ktoś, kogo każdy chce mieć w swojej drużynie

– powiedział o Polaku Tom Paarup Madsen.

Kluby w Danii przypisują zawodników do czterech kategorii-A, B, C i D, którym przydzielone są wartości punktowe. Na ich podstawie duńskie kluby budują swoje drużyny. Skład na sezon 2022, oprócz Wölberta i Zengoty, to: Niels Kristian Iversen (A), Jonas Jeppesen, Matias Nielsen (B) oraz Dawid Rempała.

POLECANE

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.