Ekstraliga U24 mocno zmieniła rynek transferowy. Kluby z najlepszej żużlowej ligi świata muszą bowiem pozyskiwać także zawodników, którzy w normalnych warunkach kończyliby kariery. Jednym z nich jest wychowanek ROWu Rybnik, który dołączył do Motoru Lublin.

Mateusz Tudzież, bo o nim mowa, mógł pokazać się nieco lepiej szerszej grupie kibiców w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Był on bowiem czołową postacią formacji juniorskiej ROWu Rybnik, która jednak przez wielu była uznawana za bardzo słabą. Sam zawodnik, jak się wydawało, czynił pewne postępy, które pozwalały mu wierzyć, że wraz z czasami juniorskimi, jego kariera się nie skończy.

Dziś już wiemy, że 21-letni żużlowiec będzie miał możliwość ścigania się także w sezonie 2022. Dołączył on bowiem do zespołu Motoru Lublin, który kompletuje swój skład na Ekstraligę U24. Co więcej, sam Tudzież może być dla lublinian całkiem niezłą opcją transferową. Rybniczanin ma bowiem jedną przypadłość – naprawdę dobrze startuje, co na torze Motoru może przynieść mu całkiem sporo punktów w rozgrywkach rezerw.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.