Wielkimi krokami zbliżamy się do końca fazy zasadniczej zaplecza najlepszej ligi żużlowej świata. W przedostatniej kolejce wszystkie spotkania odbędą się równolegle. Najciekawsze starcie zaplanowano w Rybniku. O życie walczyć będzie również drużyna z Poznania. Bydgoszczanie natomiast mają do rachunki do wyrównania z „Diabłami” z Landshut. Zapraszamy za zapowiedź zbliżających się spotkań 1. Polskiej Ligi Żużlowej.

Arged Malesa Ostrów – ROW Rybnik 23.07.2023, godz. 14:00 

Ostrowianie w ostatnim czasie zaliczają bardzo dobrą serię, nie licząc porażki z zielonogórzanami wygrali cztery spotkania, wliczając do tego pokonanie faworyta – Abramczyk Polonii. W podobnej sytuacji jest ROW Rybnik, po kilku kolejkach skazywany na spadek, teraz walczy o drugą lokatę w lidze. Niedzielne spotkanie obu ekip zapowiada się więc szalenie ciekawie, szczególnie, że zwycięstwo praktycznie oznacza bonus i to w przypadku obu ekip. Poprzednie starcie tych drużyn zakończyło się bowiem wynikiem 45:44 dla Arged Malesy. Ostrowianie zrobią wszystko by wygrać, zwycięstwo „za trzy” pozwoli przeskoczyć rybniczan w tabeli 1. Polskiej Ligi. Zapowiada się więc piorunująco ciekawe starcie.

 

ROW Rybnik

9. Brady Kurtz
10. Patryk Wojdyło
11. Matej Zagar
12. Kamil Winkler
13. Patrick Hansen
14. Paweł Trześniewski
15. Kacper Tkocz

Arged Malesa Ostrów

1. Oliver Berntzon
2. Francis Gusts
3. Grzegorz Walasek
4. Matias Nielsen
5. Tobiasz Musielak
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Trans MF Landshut Devils, 23.07.2023, godz. 14:00

Faworyzowana przed sezonem Abramczyk Polonia zalicza niezbyt udaną końcówkę sezonu. Bardzo szybko straciła też kontakt z galaktycznym w tym sezonie Enea Falubazem. Na domiar złego słabe wyniki w końcówce zaowocowały utratą drugiej lokaty na rzecz ROW-u Rybnik. W przedostatniej kolejce bydgoszczanie będą mieli teoretycznie słabszego rywala. Przy odrobinie szczęścia (przegrana rybniczan w Ostrowie) wrócą na pozycję wicelidera. Jest więc o co walczyć, szczególnie, że z „Diabłami” z Landshut mają niedokończone sprawy, zadanie jest jednak niełatwe. Niemiecka drużyna sprawiła bowiem kolosalną sensację  wygrywając z Abramczyk Polonią 52:38, drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego musi więc odrobić 14-punktów straty. Trudnie, acz wykonalne.

Trans MF Landshut Devils

1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Lukas Baumann
4. Jonas Jeppesen
5. Dimitri Berge
6. Erik Bachhuber
7. Norick Bloedorn

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Kenneth Bjerre
10. David Bellego
11. Mateusz Szczepaniak
12. Szymon Szlauderbach
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Bartosz Nowak

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Enea Falubaz Zielona Góra, 23.07.2023, godz. 14:00

Teoretycznie najmniej ciekawe spotkanie w 13. kolejce 1. Polskiej Ligi zaplanowane jest na poznańskim Golęcinie. Tam miejscowa ekipa podejmie niepokonaną do tej pory ekipę Enea Falubazu, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Mało prawdopodobne więc, że walcząca z nożem na gardle ekipa gospodarzy sprawi sensację sezonu w lidze. Według wielu ekspertów PSŻ pozbawił się szans na utrzymanie w Łodzi, gdzie uległ H.Skrzydlewskiej Orłowi. Z pewnością podopieczni Adama Skórnickiego zrobią wszystko, by wygrać. Prawdopodobieństwo jest jednak bardzo małe, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wysoka wygrana gości. Sport jest jednak nieprzewidywalny, miejmy nadzieję, że i w tym przypadku również będzie.

Enea Falubaz Zielona Góra

1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

InvesHousePlus PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer
10. Jonas Seifert-Salk
11. Antonio Lindbaeck
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Oskar Hurysz
15. Kacper Teska

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.