Już w sobotę startuje XIII kolejka 2. Ligi Żużlowej, która zapowiada się emocjonująco. W sobotę rozpoczniemy od spotkania w Rawiczu, gdzie tamtejsza drużyna zmierzy się ze Startem Gniezno. W niedzielę natomiast Polonia Piła podejmie Stal Rzeszów. Spotkanie to będzie o tyle ważne, że pilanie wciąż walczą o awans do fazy play-off. Na koniec czeka nas mecz pomiędzy liderem tabeli, Kolejarzem Opole, a ciągle walczącą o play-offy Unią Tarnów.

 

Na początek czekają nas Derby Wielkopolski. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz prawdopodobnie po raz ostatni w tym sezonie zaprezentuje się przed swoją publicznością, ponieważ jej szanse na awans do fazy play-off są bardzo małe. Poprzednie spotkanie z drużyną z Gniezna zakończyło się porażką rawiczan – Start Gniezno zwyciężył 55:35. Dla drużyny z Gniezna sobotnie spotkanie jest istotne, ponieważ nie mają jeszcze zapewnionego miejsca w fazie play-off. Tym samym, pierwsze starcie XIII kolejki zapowiada się niezwykle ciekawie.  Spotkanie pomiędzy Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz, a Ultrapur Startem Gniezno rozpocznie się o 14:00.

 

Awizowane składy:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
9. Ryan Douglas
10. Tomasz Orwat
11. Błażej Wypior
12. Nikodem Bartoch
13. Damian Baliński
14. Franciszek Majewski
15. Drew Kemp
16.

Ultrapur Start Gniezno:
1. Sam Masters
2. Hubert Łęgowik
3. Josh Pickering
4. Kacper Gomólski
5. Tim Sørensen
6. Mikołaj Czapla
7. Casper Henriksson
8.

 

Kolejny mecze drużyny 2. Ligi Żużlowej rozegrają w niedzielę. Polonia Piła zmierzy się z drużyną z Rzeszowa. Drużyna z Piły wciąż ma szansę na awans do fazy play-off. Zwycięstwo w tym meczu nie będzie jednak łatwe, ponieważ pilanie na swoim torze podejmą wicelidera ligi. Drużyna z Rzeszowa, wzmocniona o Anttiego Vuolasa i Wiktora Rafalskiego na pewno nie będzie dla Polonii Piła łatwym przeciwnikiem. Chociaż w poprzednim starciu tych drużyn Rzeszów wygrał zdecydowanie (60:30), to drużyna z Piły na pewno nie zamierza odpuszczać. Zapowiada się zatem, że na torze przy ulicy Bydgoskiej nie zabraknie ścigania i emocji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

 

Awizowane składy:

Enea Polonia Piła:
9. Daniel Henderson
10. Peter Ljung
11. Jonas Knudsen
12. Artur Mroczka
13. Adrian Cyfer
14. Dan Gilkes
15. Bartosz Głogowski
16.

Texom Stal Rzeszów:
1. Krystian Pieszczek
2. Peter Kildemand
3. Antti Vuolas
4. Marcin Nowak
5. Jacob Thorssell
6.
7. Wiktor Rafalski
8.

 

Ostatni mecz XIII kolejki zapowiada się nie mniej interesująco co poprzednie. Unia Tarnów podejmie na swoim torze lidera tabeli, drużynę Bedmet OK Kolejarz Rawicz, która miejsce w fazie play-off ma już zapewnione. Tego samego nie można powiedzieć o drużynie z Tarnowa, ponieważ obecnie zajmuje ona piąte miejsce. Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana, więc tym bardziej tarnowianie będą musieli mocno powalczyć o awans. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 46:44 dla drużyny z Opola. Rywalizacja między tymi zespołami zapowiada się bardzo emocjonująco, a na stadionie „Jaskółek” emocji na pewno nie zabraknie. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:00.

 

Awizowane składy:

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. René Bach
10. Marko Lewiszyn
11. Matic Ivačič
12. Paweł Miesiąc
13. Ernest Koza
14. Szymon Bańdur
15.
16.

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Robert Chmiel
2.
3. Oskar Polis
4. Kacper Linek-Rekus
5. Adam Ellis
6. Esben Hjerrild
7. Oskar Stępień
8.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.