Okres transferowy coraz bardziej nabiera tempa, drużyny na wszystkich szczeblach rozgrywek mocno angażowały się w pozyskiwanie nowych nazwisk. Podczas gdy pozostałe ekipy eWinner 1 ligi  regularnie ogłaszały wzmocnienia kadrowe, gdańszczanie pozostali w cieniu. W końcu jednak Zdunek Wybrzeże zdecydowało się  przedstawić pierwsze wzmocnienia na rozgrywki sezonu 2022.

Pomimo, że ekipie znad morza udało się awansować do upragnionej fazy play-off, pozostał niedosyt. Zarząd klubu zdecydował się na radykalne kroki i pożegnał sporą część zawodników, w tym wychowanka- Krystiana Pieszczka. To pokazuje, że Zdunek Wybrzeże zamierza radykalnie zmienić koncepcję składu, którego część właśnie ogłoszono.

W sezonie 2022 nad morzem ścigać się będzie junuor Kamil Marciniec. To z pewnością nie wszystkie wzmocnienia na tej pozycji, bo klub zapowiada zakontraktowanie kolejnych zawodników do lat 21.

Na pozycjach seniorskich do Kułakowa i Jamroga dołączą Wiktor Trofimow, jako zawodnik do lat 24, oraz wychowanek gnieźnieńskiego Startu – Adrian Gała. Dotychczasowe wzmocnienia gdańszczan może nie należą do bomb transferowych, ale należy oddać zarządowi klubu, że pozyskał bardzo perspektywiczne nazwiska. Umowę z klubem oficjalnie przedłużyli z kolei Rasmus Jensen i Piotr Gryszpiński.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.