Welcome, welcome, welcome w kolejnym odcinku British Speedway M’Lord. Za name kolejny tydzień zmagań na wszystkich ligowych frontach w Zjednoczonym Królestwie. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć, jak i świetnych indywidualnych występów niektórych żużlowców. O tym wszystkim przeczytacie tu. Join us!

PANTERY UPOLOWAŁY KOLEJNEGO RYWALA, KOLEJNE ZMIANY W KING’S LYNN

W ostatnim tygodniu odjechano cztery mecze w rozgrywkach SGB Premiership. Swój zwycięski marsz kontynuuje drużyna Peterborough Panthers, która po raz szósty z rzędu pokonała rywala. Tym razem triumfowali oni w meczu wyjazdowym z King’s Lynn Stars 54:36. Po raz kolejny siłą Panter okazała się dobra postawa całego zespołu. Uwzględniając bonusy aż trzech żużlowców ukończyło czwartkowy mecz z dwucyfrowym dorobkiem. Dzięki porażce Belle Vue Aces w wyjazdowym starciu z Sheffield Tigers udało im się umocnić na fotelu lidera.

Drużyna z hrabstwa Norfolk pozostaje z kolei czerwoną latarnią ligi. Kilka dni po klęsce z Panterami zanotowali oni kolejną porażkę. Tym razem w meczu z Ipswich Witches. Gospodarzom nie pomogła nawet świetna forma Richarda Lawsona. W barwach Wiedźm wyróżnić bowiem można aż trzech zawodników. Trio Danny KingCraig CookPaul Starke poprowadziło ekipę z Foxhall do jakże potrzebnego triumfu. Gwiazdy mają na koncie tylko jedno zwycięstwo i liczne roszady kadrowe zdają się nie przynosić rezultatów. Działacze King’s Lynn Stars ciągle poszukują remedium na obecną sytuację i zdecydowali się na…kolejną roszadę. Tym razem z klubem rozstał się menadżer Peter Schroeck. Nazwisko nowego menadżera ma zostać ogłoszone przed następnym meczem Gwiazd (15 lipca).

Mieszany tydzień za ekipą Tygrysów z Owlerton. Z jednej strony drużyna z Sheffield pokonała po emocjonującym meczu zespół Belle Vue Aces 46:44, który przez wielu jest wskazywany jako jeden z faworytów do tytułu mistrzowskiego, jednak zanotował również porażkę w wyjazdowym starciu z Wolverhampton Wolves 42:48. Klubem wstrząsnęła również wiadomość o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 Josha Batesa. W starciu z Wilkami jego miejsce zajął gościnnie Tom Brennan. Junior nie zawiódł i zgromadził cztery punkty z trzema bonusami.

ŚWIETNY TYDZIEŃ ORŁÓW Z EASTBOURNE, KOLEJNE TRANSFERY W DRUGIEJ LIDZE

Orły z Eastbourne szybują wysoko. Drużyna z Arlington Stadium zanotowała dwa zwycięstwa w ostatnich siedmiu dniach. 2 lipca uporali się oni na wyjeździe z ekipą Redcar Bears 47:43, a dwa dni później zanotowali oni imponujące zwycięstwo w starciu z Glasgow Tigers 47:43. Podobnie jak w przypadku Peterborough Panthers, na pochwały zasłużył cały zespół. W przypadku słabszej formy kolegi z zespołu, inny żużlowiec potrafił zaskoczyć i zapisać trójkę przy swoim nazwisku. Co ciekawe o zwycięstwie z Tygrysami zaważyły dwa podwójne zwycięstwa w ostatnich biegach.

Na osobną pochwałę zasługuje również zawodnik Berwick BanditsLeon Flint. Młody Brytyjczyk jest obecnie w świetnej formie, co pokazał zwłaszcza w sobotnim meczu z Newcastle Diamonds. Junior startujący z pozycji rezerwowego zgromadził aż 16 punktów z bonusem w sześciu startach i walnie przyczynił się do końcowego triumfu Bandytów. Dzień wcześniej zaliczył on kolejny solidny występ w wyjazdowym starciu ze Scunthorpe Scorpions. Młody talent zdobył wtedy 9 punktów w sześciu startach.

W ostatnich dniach nie zabrakło również transferów w SGB Championship. Nowe kluby znaleźli Zane Keleher (transfer z Poole Pirates do Plymouth Gladiators), Ondřej Smetana (Poole Pirates), jak i Hans Andersen (Leicester Lions). Lwy z Leicester poszukują jeszcze jednego nowego zawodnika, gdyż z klubem rozstali się Tyron Proctor (czasowa rezygnacja ze startów) i Josh Bates.

OCZKO JAKE’A MULFORDA, PRZERWANY MECZ W ARMADALE

W minionym tygodniu udało się odjechać tylko jeden mecz National Development League. Drużyna Kent Royals zanotowała wyjazdowe zwycięstwo w starciu z Belle Vue Colts 50:39. Aż dwóch zawodników gości zainkasowało płatny komplet punktów. Daniel Gilkes zdobył 14 punktów z bonusem w pięciu startach, z kolei Jake Mulford startujący z pozycji zawodnika rezerwowego zgromadził aż 19 punktów z dwoma bonusami w siedmiu startach! Tym samym młody żużlowiec wywalczył „płatne oczko”. Takiego wyczynu chyba nikt zbyt szybko nie powtórzy…

Nie udało się dokończyć meczu pomiędzy drużynami Armadale Devils i Leicester Cubs. Po odjechaniu dwóch biegów sędzia stwierdził, że dalsze ściganie na nasiąkniętym wodą torze nie ma sensu i zdecydował się przerwać spotkanie. Po dwóch biegach gospodarze prowadzili 7:4, jednak mecz zostanie rozegrany od nowa w późniejszym terminie.

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

Kolejny świetny występ Dana Bewleya w cyklu SEC. Żużlowiec z Wielkiej Brytanii ukończył zmagania na torze w Gdańsku na trzecim miejscu i zajmuje piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju. Miejsce to gwarantuje obecność w przyszłorocznym cyklu, jednak młody talent ze Zjednoczonego Królestwa może jeszcze powalczyć o miejsce na podium. Do prowadzących Mikkela Michelsena i Piotra Pawlickiego traci on osiem punktów. Tuż za jego plecami w klasyfikacji cyklu znajduje się inny Brytyjczyk – Robert Lambert.

W tym roku mija 90 lat od pierwszych zawodów na torze Arlington Stadium. Z tej okazji działacze Eastbourne Eagles planują zorganizować okolicznościowy turniej, który będzie miał miejsce 26 września. W zawodach zobaczymy najlepszych brytyjskich żużlowców. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących. Planowany jest: pokaz starych motocykli, wystawa pamiątek, jak i spotkania z byłymi żużlowcami i działaczami Orłów.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.