19 października na Ashfield Stadium dojdzie do wyjątkowego meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Wielkiej Brytanii. Obie reprezentacje przystąpią do tego meczu w bardzo mocnych zestawieniach, a w składzie biało-czerwonych nie zabraknie aktualnego dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika.

Mecz towarzyski w największym mieście Szkocji zostanie rozegrany niedługo po finale Speedway of Nations, który odbędzie się na National Speedway Stadium w Manchesterze. Wtorkowy mecz ma być dobrym sprawdzianem dla reprezentacji Wielkiej Brytanii, która pod skrzydłami Olivera Allena ma niedługo stać się znaczącą siłą na arenie międzynarodowej. W kadrze Zjednoczonego Królestwa nie brakuje młodych talentów takich jak Jordan Palin, czy Tom Brennan.

To wielkie starcie dla Wielkiej Brytanii. To będzie pewnie największy test od ponad dekady. Co najważniejsze, będzie to dla nas pierwszy mecz międzynarodowy od 2019 roku, kiedy to zmierzyliśmy się z kadrą Danii. Nie ma chyba większych wątpliwości, że Polacy mogą wystawić najmocniejszą szóstkę na świecie. Ich atutem jest świetna i szeroka kadra. Nie uważam jednak, że powinniśmy się bać kogokolwiek, gdyż mamy utalentowanych i perspektywicznych zawodników. Za kilka lat kolejne pokolenie żużlowców będzie pukać do pierwszego składu reprezentacji.

– powiedział w rozmowie z gbspeedwayteam.com, Oliver Allen.

Dodatkowym magnesem dla kibiców speedwaya w Zjednoczonym Królestwie będzie bez wątpienia obecność Bartosza Zmarzlika. Aktualny Indywidualny Wicemistrz Świata nie miał jeszcze okazji startować na Ashfield Stadium i w rozmowie z oficjalnym serwisem Glasgow Tigers wyznał, że nie może się doczekać swojego pierwszego startu na szkockim owalu.

Słyszałem, że to piękny stadion i nie mogę się doczekać wizyty na tym obiekcie. Pewnie obejrzę trochę archiwalnych nagrań z tego toru, abym wiedział, co ze sobą zabrać. W każdym razie, nie mogę się już doczekać ścigania na tym owalu. Nie przypominam sobie, abym był wcześniej w Szkocji, ale wiem, że to piękny kraj. Zobaczymy, ile będzie czasu, ale chciałbym zwiedzić Glasgow. Mam nadzieję, że zabiorę z powrotem wiele pozytywnych wspomnień.

– przyznał dla glasgowtigers.co.uk, Bartosz Zmarzlik.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.