Drużyna Oxford Cheetahs jest w ostatnich dniach na ustach wszystkich kibiców speedwaya w Wielkiej Brytanii. Pięciokrotny mistrz Wielkiej Brytanii w sezonie 2022 wystąpi w rozgrywkach SGB Championship i pracuje nad zmontowaniem składu, który pozwoli im walczyć o najwyższe cele. W realizacji tego planu, pomóc ma im nowy zawodnik Unii Tarnów.

Klub z Oxfordshire po raz kolejny posłużył się zagadką na dzień przed prezentacją nowego zawodnika. Na profilu drużyny w mediach społecznościowych zamieszczona została fotografia miasta Brisbane, czyli miejsca urodzenia…Troya Batchelora. Dzień później wszystko stało się jasne i zawodnik z Antypodów został oficjalnie zaprezentowany na oficjalnych mediach społecznościowych klubu. To właśnie 34-latek jest kolejnym doświadczonym żużlowcem, który parafował kontrakt z powracającym po piętnastu latach zespołem. Australijczyk jest drugim żużlowcem „Gepardów”, który w przeszłości startował w cyklu Speedway Grand Prix i stawał na podium w pojedynczych rundach tej prestiżowej imprezy. Żużlowiec z Brisbane dwa razy meldował się w pierwszej trójce – Kopenhaga 2014 i Daugavpils – 2015.

34-latek dołączył do Scotta Nichollsa, z którym dzielił park maszyn również i w tym roku. Obaj weterani żużlowych torów zdobywali punkty dla Kent Kings, czyli drużyny, której najpewniej zabraknie w SGB Championship w sezonie 2022. Wspomniana dwójka była zdecydowanymi liderami „Królów” osiągając średnią meczową przekraczającą 9 punktów na mecz. Bez wątpienia ten duet będzie sporym magnesem dla kibiców powracającego zespołu.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.