Świetny sezon zespołu z Podkarpacia rozbudził nadzieje na to, że awans do PGE Ekstraligi jest blisko. Niestety, potknięcie czekało go już na ostatnim wirażu. Co zdaniem eksperta czeka ten klub już w nowym sezonie pierwszoligowych rozgrywek?

Na portalu polskizuzel.pl Jacek Gajewski, związany niegdyś z toruńskim zespołem, wypowiedział się na temat możliwych osiągnięć „Wilków” w przyszłym sezonie. Skomplementował ten zespół, który jego zdaniem potrafi wyciągać wnioski z porażek i szybko adaptować się do zmieniającej się rzeczywistości.

Kto jak kto, ale akurat Cellfast Wilki Krosno pokazały dobitnie, że po pierwszej, wysokiej porażce w Rybniku nie biadolili, tylko dokonali dwa trafione ruchy i ostatecznie jechali w finale i walczyli o awans do PGE Ekstraligi

– stwierdził.

Gajewski podsumował także tak konieczne zmiany na pozycjach juniorskich w krośnieńskiej drużynie. Roszad w tej formacji było sporo. Krosno opuścił m.in. Seweryn Orgacki, w to miejsce pojawił się Krzysztof Sadurski z Leszna czy młodziutki, bo piętnastoletni obecnie Franciszek Karczewski, którego pozyskanie było celem wielu klubów.

Wiadomo, co było piętą achillesową tej drużyny. Nie dziwi zatem fakt, że akurat w tej formacji dokonali roszad i solidnych wzmocnień. Dzięki temu nawet gdyby seniorzy jechali w przyszłym sezonie nieco słabiej i zdobywali 2-3 punkty mniej, to jest szansa, że nadrobi się to właśnie tymi juniorami

– oświadczył Gajewski.

Pozytywnie wypowiedział się także o liderach. Najważniejsi zawodnicy, tacy jak Andžejs Ļebedevs, Václav Milík, Tobiasz Musielak czy Mateusz Szczepaniak nadal będą stanowić o sile swojego pracodawcy.

Są w stanie powtórzyć tak dobry sezon. Liderów krośnieńskiej drużyny z pewnością na to stać

– podsumował były menedżer toruńskiego zespołu.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.