Choć włodarze Wilków Krosno kazali czekać swoim kibicom kilka dni dłużej, fani z pewnością nie będą zawiedzeni. Klub z Podkarpacia poczynił bowiem poważne transfery, które mogą pozwolić ponownie powalczyć o awans do PGE Ekstraligi.

Już wcześniej było wiadome, że w zespole Wilków na sezon 2022 zostaną Tobiasz Musielak, Andrzej Lebiediew i Mateusz Szczepaniak, czyli absolutny trzon zespołu w sezonie 2021. Wiadome było jednak, że na pozostałych pozycjach może dojść do kilku zmian. Stało się to więcej niż pewne w momencie, w którym do ROWu Rybnik przeszedł Patryk Wojdyło. Dziś już wiemy, na jakie ruchy zdecydowali się krośnianie.

Jeśli chodzi o skład seniorski, miejsce wspomnianego Wojdyło zajmie wychowanek Stali Gorzów, Rafał Karczmarz. Drugim obcokrajowcem będzie z kolei doskonale znany kibicom w całym kraju Vaclav Milik, który reprezentował Wilki także w sezonie 2021, wykręcając jednak średnią 1,862 punktu na bieg, co było wynikiem nieco poniżej oczekiwań. Swój kontrakt, na pozycję rezerwowego, przedłużył też Marko Lewiszyn.

Zdecydowanie najwięcej zmieni się na pozycjach juniorskich. Potwierdzenie znalazły słyszane od dawna plotki, mówiące o porozumieniu klubu z Krosna z Krzysztofem Sadurskim. Drugim juniorem będzie z kolei wielki talent z Częstochowy, Franciszek Karczewski, który będzie mógł startować w lidze już od pierwszej kolejki.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.