Temat odbudowy Polonii Piła w zaledwie kilka tygodni to jeden z ciekawszych tematów ostatnich dni. Nowym kierownikiem drużyny został Andrzej Matkowski, który przyznał, że jego zespół stać na wiele.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej, nowy zarząd Polonii Piła przedstawił zespół, który udało mu się zbudować w zaledwie 4 ostatnie dni okienka transferowego. Co najważniejsze, jest to skład, który stać będzie na walkę na własnym torze, ale może też zaskoczyć podczas kilku spotkań wyjazdowych. Kierownik drużyny, Andrzej Matkowski, podkreśla, że jego głównym celem, jest stworzenie odpowiedniego team spirit.

Mamy dziewięciu seniorów, w tym zawodników, którzy już tu startowali i czuli się na tym torze jak ryby w wodzie. Myślę, że pozostali także zaskarbią sobie sympatię kibiców i będą wartością dodaną. Nie chcemy jednak wywierać żadnej presji, bo to często przynosi odwrotny efekt. Zależy nam, by zawodnicy stworzyli drużynę, która razem będzie w stanie rywalizować z każdym i czuć się dobrze w swoim towarzystwie

– powiedział Matkowski na ostatniej konferencji prasowej.

Co ciekawe, jednym z zawodników zatrudnionych przez klub z Piły jest 24-letni Jack Smith, syn doskonale wszystkim znanego Andy’ego Smitha, który miał też przyjemność startować w barwach Polonii. Choć oczywiście zarząd nie wyklucza wprowadzenia go do pierwszej drużyny, jego umowa warszawska ma przede wszystkim pomóc w… odpowiednim dosprzętowieniu pozostałych zawodników.

Na ten moment kontrakt warszawski podpisany z Jackiem ma mu dać możliwość dalszego poszukiwania pracodawcy, lecz nie zamykamy mu drogi do pierwszego zespołu. Jeśli pokaże się z dobrej strony na treningach – dlaczego nie? Sama inicjatywa podpisania umowy wyszła od Andy’ego, co z kolei jest szansą dla nas. Były uczestnik GP jest bowiem aktualnie dystrybutorem części do motocykli, co moglibyśmy wykorzystać

– dodał Matkowski.

Według nowego zarządu klubu, w najbliższych tygodniach powinniśmy poznać też skład juniorski zespołu, trenera, szkoleniowca młodzieży i trenera przygotowania fizycznego. 

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.