Sezon 2021 nie należał do udanych dla ekipy Wölfe Wittstock. Drużyna z Brandenburgii ukończyła zmagania w 2. Lidze Żużlowej na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym. Działacze „Wilków” uznali, że czas na zmiany i w przyszłym roku w kadrze niemieckiego zespołu zobaczymy kilku nowych żużlowców.

Mimo że ligowe zmagania w Wittstock dobiegły końca już w sierpniu, nie oznacza to, że w klubie nic się nie dzieje. 30 października na stadionie w Brandenburgii odbędzie się bowiem impreza Halloweenowa. Jedną z atrakcji kilkugodzinnej imprezy ma być trening żużlowców. Na torze zaprezentują się wtedy niektórzy nowi zawodnicy Wölfe Wittstock. W trakcie imprezy ma się również odbyć uroczysta prezentacja nowych i pozostających żużlowców.

Dyrektor sportowy Peter Möller ogłosił na łamach mediów społecznościowych nazwiska kilku żużlowców, którzy w nadchodzącym roku mają przywdziewać kevlar niemieckiego zespołu. Zgodnie z przewidywaniami w składzie znalazł się Steven Mauer. W sobotę na torze nie zabraknie jednak innych żużlowców z Niemiec. Barw klubu bronić mają również Valentin Grobauer i Lukas Baumann. Pierwszy ze wspomnianej dwójki w minionym sezonie zdobywał punkty dla ekipy Trans MF Landshut Devils i został już nawet zaprezentowany jako zawodnik beniaminka eWinner 1. Ligi Żużlowej w przyszłym roku. W związku z tym doświadczony żużlowiec z Niemiec zostanie najpewniej wypożyczony do Wittstock. Baumann z kolei zostanie w Wittstock na kolejny sezon. W zeszłym roku młody Niemiec zaliczył kilka imponujących występów z „Wilkiem na piersi”, na przykład w domowym meczu z SpecHouse PSŻ Poznań.

W Wittstock nie zabraknie również żużlowców zagranicznych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właściciela klubu Franka Mauera, kontrakt z „Wilkami” podpiszą młodzi żużlowcy z Danii. Na jutrzejszej prezentacji kibicom zaprezentują się Emil Breum (swego czasu łączony z klubem z Rawicza) i Sam Jensen. Drugi z nich jest w tym sezonie jednym z najmocniejszych punktów ekipy Glasgow Tigers, która walczy o tytuł mistrzowski w SGB Championship. Kilka miesięcy temu młody żużlowiec z Danii opowiedział nam o swojej karierze.

Ostatnim żużlowcem ogłoszonym przez Petera Möllera jest Brayden McGuinness. Zawodnik z Australii w minionym sezonie wystąpił w dwóch meczach ligowych Abramczyk Polonii Bydgoszcz na zapleczu PGE Ekstraligi, jednak nie zdobył w nich żadnego punktu. Teraz spróbuje on swoich sił w niższej klasie rozgrywkowej.

W jutrzejszej imprezie nie weźmie udziału Max Dilger, który również jest poważnie łączony z klubem z Brandenburgii.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.