Piątek – dla jednych oznacza początek weekendu, a dla nas kolejne nagranie programu „Gość TPŻ”. Kolejnym rozmówcą dziennikarzu serwisu twojportalzuzlowy.pl był menedżer drugoligowej 7R Stolaro Stali Rzeszów – Michał Widera.

Panowie pogawędkę rozpoczęli od bieżących wydarzeń, czyli zmian, które mogą zajść w 2. Lidze Żużlowej w związku z pomysłem o desygnowaniu przez kluby PGE Ekstraligi, a także możliwym opóźnieniu ligowej inauguracji – nie tylko w Rzeszowie.

Świętochłowiczanin wraca do pracy w roli menedżera po kilkuletniej przerwie. W czasie żużlowo-zawodowej absencji na brak zajęć jednak nie narzekał. Walczył o żużel w swoim rodzinnym mieście, a także był wykładowcą podczas szkoleń dla trenerów i instruktorów żużla. W rozmowie z Dawidem GruntkowskimKonradem Cinkowskim wyjaśnił m.in. o tym na czym dokładnie polegała jego praca w roli wykładowcy i jak wyglądają takie szkolenia.

W rozmowie z Michałem Widerą nie mogło zabraknąć tematów dotyczących 7R Stolaro Stali Rzeszów. Nowy menedżer zdradził nam, czy miał wpływ na budowę drugoligowego składu na Podkarpaciu oraz ocenił siłę swojego zespołu, który zna doskonale z pracy w innych ośrodkach. Nie było się bez komentarza dotyczącego chęci pozyskania Bartłomieja Kowalskiego, który był łączony z rzeszowskim zespole. Wygłoszona opinia była dosyć dosadna.

Musiał oczywiście pojawić się również temat niedawnego finału indywidualnych mistrzostw świata w ice speedway. Michał Widera w przeszłości sam ścigał się w lewo na tych potężnych maszynach a podczas ostatniego światowego czempionatu kibicował Igorowi Kononowowi, który w dramatycznych okolicznościach przegrał w biegu dodatkowym bój o złoto.

Opisane wątki nie są wszystkimi, które poruszono. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z Michałem Widerą. Zachęcamy do obserwowania naszego konta w serwisie Spotify (dostępne TUTAJ). Nasze podcasty dostępne są również na platformie Anchor (TUTAJ).

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.