We wtorkowy wieczór ogłoszony został terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2022. W pierwszej kolejce drużyna Arged Malesy Ostrów Wielkopolski zmierzy się z ZOOleszcz GKMem Grudziądz. Tomasz Gapiński liczył jednak, że może to być Betard Sparta Wrocław.

Drużyna z Ostrowa w przyszłym sezonie wystartuje w PGE Ekstralidze awansując z eWinner 1. Ligi. Jednym z przywilejów beniaminka jest rozgrywanie pierwszego meczu w nowym sezonie na własnym obiekcie. Według ekspertów początkowy mecz z zespołem Grudziądza może być ciekawym rozwiązaniem i świetnym widowiskiem dla kibiców.

Ja gdzieś tam po cichu liczyłem na Betard Spartę Wrocław. Trafił nam się ZOOleszcz GKM Grudziądz. To jest taki sam rywal, musimy do każdego zespołu przygotować się tak samo

– powiedział Tomasz Gapiński dla magazynu PGE Ekstraligi na antenie nSport+.

Klub z Ostrowa Wielkopolskiego nie będzie miał łatwego zadania. Zmierzy się z innymi, nowymi dla siebie drużynami, niż to było dotychczas. Startować będą na nieco mniej znanych dla siebie torach. Mimo to, chcą sobie zakładać cele bardzo wysoko.

Chcemy przede wszystkim skupić się na meczach w Ostrowie. My będziemy dawać z siebie wszystko. Wiadomo, będą też na pewno te słabsze mecze, gdzie pojedziemy np. do Wrocławia, do Gorzowa, gdzie dawno nie ścigaliśmy się. Te tory będą dla nas też zagadką w pewnym sensie

– dodał zawodnik.

Trener Mariusz Staszewski w wywiadzie telewizji klubowej zaznaczył, że pierwszy mecz u siebie będzie dla nich kluczowy. Chcą rozpocząć sezon w pełni przygotowani fizycznie i sprzętowo.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.