Wynik zszedł w tym spotkaniu na drugi plan, gdyż decyzje personalne spowodowały ogromne problemy z ostrowskim owalem. Ostatecznie, w niebezpiecznych warunkach, udało się odjechać połowę zawodów. W nich lepsi okazali się zawodnicy… H.Skrzydlewskiej Orła Łódź!

Już przed spotkaniem w Ostrowie panowała złe warunki pogodowe, z tego względu tor został przykryty plandeką. Opady deszczu były jednak obfite, a tor nasiąkł i rozpoczęły się problemy. Pomimo prac torowych przez zawodami zawodnicy po obchodzie owalu wprost okazywali swoje niezadowolenie z jego stanu. Mówiono a antyreklamie żużla i sensie jazdy w takich warunkach. Niestety, te przewidywania zawodników miały się sprawdzić.

Tor sprawiał ogromne problemy zawodnikom, którzy nie potrafili składać się w łuki, na domiar złego w drugiej gonitwie doszło do koszmarnego upadku Poczty i Grygolca. Po niej zdecydowano się na ponowną kosmetykę toru, jednak atmosfera była coraz gęstsza. Późniejsze biegi pokazały, że prace nic nie dały, nawet Grzegorz Walasek miał problem z jazdą, to pokazuje skalę problemu tego dnia. Ostatecznie ten festiwal degrengolady został zakończony po ósmym biegu.

Ciężko tutaj mówić o jakiejś rywalizacji, ten mecz wyglądał bardziej jak walka o utrzymanie się na motocyklu i dojechanie do mety. Ciężko się więc dziwić, że po meczu grzmieli zawodnicy obu drużyn, mówiono o skandalu, narażaniu życia zawodników. Najbardziej odpowiedzialne za to są jednak osoby funkcyjne, które nie do końca było chyba poinformowane co zawodnicy uważają o tym torze. Wtedy, być może, uniknęlibyśmy antyreklamy żużla i kontuzji zawodników.

Punktacja:

Arged Malesa Ostrów – 21 pkt.
9. Oliver Berntzon – 0 (0,-)
10. Grzegorz Walasek – 4 (1,3)
11. Victor Palovaara – 0 (-,-)
12. Matias Nielsen – 1 (1,0)
13. Tobiasz Musielak – 8 (3,2,3)
14. Jakub Poczta – 0 (u/-,ns,ns)
15. Jakub Krawczyk – 3 (3,d)
16. Francis Gusts – 5 (2,2,1)

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź26 pkt.
1. Timo Lahti – 6 (3,3)
2. Mateusz Tonder – 1 (0,1)
3. Tom Brennan – 5 (1,3,1)
4. Jakub Jamróg – 6 (3,1,2)
5. Niels Kristian Iversen – 4 (2,2)
6. Mateusz Dul – 4+1 (2,2*)
7. Aleksander Grygolec – 0 (w,-)
8. Jakub Sroka – 0 (0)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.