Czas na rozpoczęcie sezonu żużlowego! Gdy w niektórych ośrodkach wciąż  kibice nie mogli zobaczyć i usłyszeć warkotu motocykli, w Zielonej Górze już potwierdzona została lista startowa pierwszych oficjalnych zawodów. W „Grodzie Bachusa” odbędą się mistrzostwa Piotra Protasiewicza.

Wieloletni kapitan, a teraz dyrektor sportowy klubu po sezonie 2022, średnio udanym dla zielonogórzan, zdecydował się na zakończenie swojej żużlowej kariery. Trzydzieści lat jazdy, okraszone wieloma medalami i indywidualnymi tryumfami i nieprzyjemnymi kontuzjami. Teraz przyszedł czas pożegnać legendę, a jak lepiej to zrobić, niż zorganizować zawody? Z takiego założenia wyszedł zarząd klubu, a na to wydarzenie zaprosił śmietankę polskiego speedwaya, i nie tylko!

25 marca w Zielonej Górze pojawić się mają najlepsi rajzerzy świata, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Okazję do rywalizacji będą mieli również właściwie wszyscy lokalni matadorzy w osobach Pawlickiego, Jensena, Kvecha, Tungate’a, Buczkowskiego i Beckera. Będzie to więc okazja do rywalizacji na domowym dla nich obiekcie i możliwość przetestowania ustawień oraz ścieżek jazdy. Poza tym na zawodach okazję do pokazania się dostali zarówno zawodnicy z PGE Ekstraligi jak i również 1 Polskiej Ligi Żużlowej. Z przebiegu przygotowań bardzo zadowolony jest sam zainteresowany, który rozmawiał z klubowym portalem:

Jest stresik pogodowy. Wierzę, że warunki atmosferyczne dopiszą i że kibice będą chcieli przyjść na taki turniej i mnie pożegnać, co nie było dla mnie oczywiste. Stawka jest niesamowita. Dawno nie było takiej i trochę jeszcze nie będzie takich zawodników na naszym obiekcie. Serdecznie wszystkich zapraszam, szykuje się niesamowite ściganie

– oznajmił Protasiewicz

 

Lista startowa Mistrzostw Piotra Protasiewicza:
1. Jarosław Hampel (Polska)
2. Maciej Janowski (Polska)
3. Niels Kristian Iversen (Dania)
4. Patryk Dudek (Polska)
5. Luke Becker (USA)
6. Krzysztof Buczkowski (Polska)
7. Rohan Tungate (Australia)
8. Paweł Przedpełski (Polska)
9. Przemysław Pawlicki (Polska)
10. Jan Kvech (Czechy)
11. Rasmus Jensen (Dania)
12. Max Fricke (Australia)
13. Emil Sajtutdinow (Polska)
14. Bartosz Zmarzlik (Polska)
15. Dominik Kubera (Polska)
16. Grzegorz Walasek (Polska)

17. Michał Curzytek (Polska)
18. Dawid Rempała (Polska)

Początek zawodów: 15:00.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.