W naszym życiu często bywają sytuacje stresowe, które mogą prowadzić do poważnych chorób. Długotrwały stres, przemęczenie, to niektóre z aspektów, które wpływają na nasze zdrowie psychiczne. Również dla sportowców jest to niezwykle ważne, ale i niebezpieczne. Tą myślą kierowali się działacze PZM.

Nie trzeba odbiegać daleko w przyszłość, aby przypomnieć sobie tragiczne żużlowe historie – Matej Ferjan, ostatnio Tomasz Jędrzejak. Obaj odeszli od nas bardzo niespodziewanie, nikt nie zdawał sobie sprawy z ich kłopotów. Zawodnicy również są ludźmi, potrzebują rozmowy. W tym celu zarząd Polskiego Związku Motorowego otworzył specjalną linię pomocy psychologicznej.

Twoje samopoczucie jest ważne – można przeczytać na ich oficjalnej stronie. To ukłon w stronę osób uprawiających sporty motorowe. Do kontaktu zachęca były żużlowiec, teraz ekspert – Krzysztof Cegielski.

Czasami łatwiej jest zadzwonić do kogoś, kogo się nie zna i zwierzyć mu się ze swoich problemów. A w żużlu jest presja, stres, problemy z uzależnieniami i ten telefon może być naszym antidotum na bolączki

Linia ta jest dostępna całą dobę. Ma ona za zadanie udzielać pomocy psychologicznej tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Szczególnie w czasach pandemii, gdy sytuacja dla wielu staje się niepewna i trudna. Zachęty do korzystania z telefonu płyną również od samych lekarzy.

Jesteśmy przygotowani na kryzysowe sytuacje. Żużlowcy mają swoich terapeutów, ale czasami jest dobrze porozmawiać z kimś innym.

– dodała Barbara Gojżewska, psychoterapeutka.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.