Zooleszcz GKM Grudziądz chcąc zachować realne szanse na fazę play-off musiał niedzielne spotkanie wygrać, najlepiej odrabiając stratę punktową z meczu w Gorzowie. Stal na Hallera przyjechała na luzie, aczkolwiek wygrana w tym meczu dawała jej awans w tabeli PGE Ekstraligi.

Trzy pierwsze wyścigi w Grudziądzu na remis. Swoje biegi wygrywali Max Fricke, Oskar Paluch i Nicki Pedersen. Impas przełamany został w biegu 4. Świetny od początku spotkania Paluch w parze z Oskarem Fajferem wygrali podwójnie z Glebem Chugunovem i Kacprem Łobodzińskim. Początek meczu jednak bez walki. O kolejności na mecie decydował start. Jedynie Pedersen wyprzedził Andersa Thomsena, ale po wyraźnym błędzie młodszego rodaka.

Zaraz po równaniu toru mocny cios zadali przyjezdni. Martin Vaculik w parze z Fajferem nie dali szans Frederikowi Jakobsenowi i wyraźnie pogubionemu w niedzielne popołudnie Vadimowi Tarasence. W biegu 5. po mistrzowsku pierwszy łuk rozegrał Pedersen. Za jego plecami walkę o dwa punkty stoczyli Wiktor Jasiński i Kacper Pludra. Na mecie szybszy był gorzowianin. Z tyłu niespodziewanie Szymon Woźniak. Na koniec drugiej serii radość kibicom zebranym na stadionie dali Frick z Chugunovem, którzy od startu do mety wieźli za plecami Thomsena. Po 7 biegach Stal prowadziła dwoma oczkami.

Po drugiej przerwie kolejną trójkę przywiózł niezawodny Pedersen, którego do ostatnich centymetrów naciskał Vaculik. Przed biegiem 9. mieliśmy dłuższą, kilkunastominutową przerwę, ponieważ poważnej awarii uległa maszyna startowa. Drugą odsłonę wyścigu niespodziewanie wygrał Wiktor Jasiński, zostawiając za plecami bezbłędnego do tej pory Fricka, Chugunova i Woźniaka. W ostatnim biegu tej serii Tarasenke zastąpił Pludra i co ciekawe, bardzo pewnie wygrał przed Thomsenem. Na tablicy wyników remis.

Kibice gołębi liczyli, że w biegu 11. para Fricke – Pludra, jadąc przeciwko Fajferowi i Woźniakowi wyprowadzi ich zespół na pierwsze w meczu prowadzenie. Stało się jednak zupełnie odwrotnie. Stal wygrała 1:5 i odskoczyła. W kolejnym wyścigu trzeci raz z rzędu miał wystartować Pludra, ale dotknął taśmy. W powtórce przełamał się wreszcie Tarasenko i przywiózł remis. W ostatnim biegu przed nominowanymi stal zadała ostateczny cios. Vaculik i Thomsen wygrali z Chugunovem i… defektującym na ostatniej pozycji Pedersenem. Jak pech to pech… Dwa ostatnie biegi to dwa remisy i w całym meczu 41:49 dla Stali.

Wyniki:

Zooleszcz GKM Grudziądz:

1. Max Fricke 10+1 (3,3,2,0,1*,1)
2. Gleb Chugunov 7+2 (1,2*,1*,1,2)
3. Vadim Tarasenko 3 (0,0,-,3)
4. Frederik Jakobsen 2 (0,1,1,-,-)
5. Nicki Pedersen 11 (3,3,3,d,2)
6. Kacper Łobodziński 1+1 (1*,0,0)
7. Kacper Pludra 7 (2,1,3,1,t)
8. Wiktor Rafalski NS

ebut.pl Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak 3+2 (1*,0,0,2*)
10. Wiktor Jasiński 8+1 (1*,2,3,2,0)
11. Martin Vaculik 10 (2,3,2,3,-)
12. Oskar Fajfer 11+3 (2*,2*,1*,3,3)
13. Anders Thomsen 10+1 (2,1,2,2*,3)
14. Oskar Paluch 6 (3,3,0,w)
15. Jakub Stojanowski 1 (0,0,1)
16. Mathias Pollestad NS

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.