Większość klubów buduje napięcie, podając nazwiska nowych zawodników. Pierwszoligowiec zdecydował się na uderzeniową dawkę emocji dla fanów. Choć okres transferowy trwa od poniedziałku, oni postanowili ujawnić skład na sezon 2022 dopiero dziś, za to w jakiej dawce! Nowymi nazwiskami sypią jak z rękawa, a fani mogą spodziewać się wielu nowości!

Po spadku z PGE Ekstraligi jasnym było, że budowa pierwszoligowego składu w Zielonej Górze nie będzie łatwa. Mimo to fani z Winnego Grodu otrzymują dawkę emocji, i to bardzo skondensowaną. Jednego dnia działacze Falubazu ujawniają aż cztery nazwiska!

Najpierw podzielili się informacją, że w kadrze na przyszły sezon pozostanie Max Fricke. Dla 25-latka z Australii będzie to drugi sezon w zielonogórskich barwach, ósmy natomiast łącznie w polskiej lidze. Przedtem bowiem związany był z klubem z Torunia (2014), na dłużej zatrzymał się w Rybniku (2015-2017) i Wrocławiu (2018).

Druga wieść to nowość w osobie Dawida Rempały. 19-letni wychowanek Unii Tarnów po raz pierwszy w karierze opuszcza swój macierzysty klub po spadku do 2. ligi.

Teraz czas na kolejną nowość. Kibice w przyszłym sezonie będą na W69 oklaskiwać Krzysztofa Buczkowskiego. 35-latek, który większość swojej dotychczasowej kariery spędził w klubie z Grudziądza i Bydgoszczy, a w tym sezonie został srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski wraz z Motorem Lublin, znalazł teraz zatrudnienie na pierwszoligowym froncie.

Po stronie swoich sukcesów Buczkowski może zapisać jeszcze srebrny medal DMP wywalczony z Budlex Polonią Bydgoszcz w 2005 roku, oraz dwa brązowe-rok później z tym samym zespołem i w 2014 roku z Grupą Azoty Unią Tarnów. Jego największym sukcesem indywidualnym jest z kolei trzecie miejsce z zielonogórskiego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, kiedy stał na podium za Tomaszem Jędrzejakiem i Rafałem Okoniewskim.

To nie koniec transferowych emocji na dziś w Falubazie, jeszcze dziś kibice usłyszą kolejne nazwisko.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.