Niebezpieczne plotki nie znalazły potwierdzenia. Ekipa Wölfe Wittstock także w sezonie 2022 wystąpi w 2. Lidze Żużlowej. Dziś niemiecki zespół oficjalnie podał skład, który w przyszłym roku zobaczymy na torze, choć wydaje się, że nadal nie jest on kompletny.

 Ekipa z Wittstocku była pierwszym niemieckim teamem, który w ostatnich latach dołączył do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Niestety zespół z północy nie był jednak w stanie zaistnieć tak samo, jak Landshut Devils, które w debiutanckim sezonie awansowało do eWinner 1. Ligi. Co więcej, klub rodziny Mauerów zasłynął raczej w zły sposób, mając poważne problemy organizacyjne, zarówno w strukturach, jak i podczas samych ligowych spotkań. 

Dzisiejszego przedpołudnia oficjalnie poznaliśmy skład, jakim Wölfe dysponować będzie w sezonie 2022. Zgodnie z przewidywaniami, włodarze zespołu stawiają głównie na zawodników krajowych, jak i młode talenty z zagranicy, które w kolejnych latach mają stanowić o sile światowego żużla. 

Na ten moment, na największe gwiazdy zespołu wyrastają znani z ligowych torów Valentin Grobauer oraz Lukas Baumann. Obaj mają już za sobą bardzo dobre występy w Polsce, które z pewnością zaprocentują. Wiele punktów dostarczać mają też Sam Jensen oraz Emil Breum, którzy są w środowisku żużlowym doskonale znani. W ich przypadku trzeba jednak liczyć na szybki rozwój.

Oprócz wymienionych zawodników, umowy parafowali także Brayden McGuinness, Mirko Wolter, Marlon Hegener, Jakob Femerling i Steven Mauer. Co ciekawe, kontraktów z zespołem nie podpisali jeszcze Max Dilger i Lukas Fienhage, którzy także mają być częścią Wölfe. Według informacji pojawiających się w sieci, mają oni jednak dołączyć do ekipy z Niemiec w najbliższych dniach.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.