Adrian Gała jest nowym nabytkiem drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wychowanek klubu z pierwszej stolicy Polski zdradził, dlaczego postanowił dołączyć do zespołu znad morza. 26-latek podsumował także miniony sezon, który spędził w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Ostatni żużlowy rok wychowanek Startu Gniezno spędził w bydgoskim klubie. Zawodnik liczy na to, że tym razem zakotwiczy się w jednym zespole na nieco dłużej.

Można powiedzieć, że tak wyszło. Po roku spędzonym w Abramczyk Polonii Bydgoszcz musiałem zdecydować się na kolejną zmianę. Mam nadzieję, że tym razem zakotwiczę w nowej ekipie na dłużej. Bardzo bym sobie tego życzył, bo na razie wszystko wygląda bardzo fajnie. Zostałem także świetnie przyjęty

– przyznał w rozmowie z polskizuzel.pl

Adrian Gała w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz spędził miniony sezon. Jak nowy zawodnik gdańskiego Wybrzeża ocenia ten rok w swoim wykonaniu?

Trudno mi go oceniać. Początek był naprawdę obiecujący. Zapowiadało się, że będzie bardzo dobrze, bo wszystko mi pasowało. Czułem się znakomicie w drużynie i wydawało mi się, że będę jej mocnym punktem. Później przyszedł jednak ten nieszczęsny wypadek. Teraz dochodzę do wniosku, że po tym urazie wróciłem za szybko na tor. Nie byłem w pełni gotowy. To skutkowało gorszymi wynikami w dalszej części rozgrywek. Wszystko było okej tak naprawdę we wrześniu i było widać, że wtedy osiągałem dobre wyniki. Nie ukrywam jednak, że Polonię jako klub będę wspominać miło. To była dla mnie cenna nauka, która na pewno nie pójdzie na marne.

W drużynie z Gdańska doszło do całkiem mocnych roszad. Jak Adrian Gała ocenia tegoroczne transfery Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Plusem jest to, że w tym zespole nie doszło do zbyt wielu zmian. Ja zamieniłem Krystiana Pieszczka, a poza tym jest widoczna różnica na pozycji U24. Moim zdaniem Wiktor Trofimow okaże się dużym wzmocnieniem. Reszta została po staremu i myślę, że możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Uważam, że możemy namieszać i popsuć plany faworytom eWinner 1. Ligi.

Oprócz startów w polskich ligach zawodnik Zdunek Wybrzeża występować będzie także w innych ligach.

Nie, będę startować także w lidze szwedzkiej w barwach Masarny Avesta. Do tego dojdą występy w lidze rosyjskiej dla Mega Łady Togliatti. Uważam, że to wystarczy. I tak ma co układać, bo wiele rzeczy trzeba zgrać, żebym zdążył na mecze ze Szwecji do Rosji, a później do Polski.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.