Nadchodzący sezon będzie wyjątkowy dla klubów rywalizujących w PGE Ekstralidze. W 2022 roku zainaugurowana zostanie U24 Ekstraliga. Każdy z klubów startujących w najwyższej klasie rozgrywkowej musiał zmontować drużynę składającą się z młodych talentów. Nie inaczej było w Grudziądzu, gdzie szansę otrzyma młody talent z Wielkiej Brytanii.

Jason Edwards w nadchodzącym sezonie będzie łączył starty w swojej ojczyźnie z jazdą w U24 Ekstralidze w barwach ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Dla 19-latka będzie to debiut w naszym kraju i zapewne wielu kibiców z naszego kraju nie wie za wiele o żużlowcu z Billericay. W związku z tym poprosiliśmy utalentowanego juniora o krótkie przedstawienie się sympatykom speedwaya z Polski.

Jeżdżę na żużlu od dziesiątego roku życia i przeszedłem ścieżkę od kategorii 150 cc przez 250 cc do „pięćsetek”. Uwielbiam się ścigać na dystansie. Kiedy nadarzyła się taka okazja, to musiałem z niej skorzystać. Zobaczymy, co uda się zrobić i naprawdę nie mogę się doczekać pierwszego startu

– powiedział w rozmowie z naszym portalem, Jason Edwards.

W minionym sezonie młodzieżowiec ze Zjednoczonego Królestwa rywalizował na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym w swojej ojczyźnie. Teraz zdecydował się postawić kolejny krok i spróbować swoich sił w U24 Ekstralidze. 19-letni żużlowiec opowiada nam, jak trafił do siódmej drużyny minionego sezonu PGE Ekstraligi.

W sezonie 2021 rywalizowałem w lidze brytyjskiej na szczeblu SGB Championship i National Development League. Pracowałem w fabryce Hagon Shocks i skontaktowałem się z klubem, aby zobaczyć, czy istnieje możliwość otrzymania szansy w Grudziądzu. Odpowiedzieli, że tak i dogadaliśmy się. To będzie mój pierwszy sezon w Polsce i mam nadzieję, że będzie to dla mnie naprawdę wspaniałe doświadczenie i szansa, którą wykorzystam

– zapewnił wieloletni zawodnik Eastbourne Eagles.

Jason Edwards jest kolejnym żużlowcem z Wielkiej Brytanii, który będzie bronił barw klubu z Grudziądza. W przyszłości plastron drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego przywdziewali m.in. Lee Richardson, Oliver Allen, czy Martin Dugard. Bez wątpienia wszyscy kibice w Grudziądzu liczą, że młody talent zapisze się złotymi zgłoskami w historii klubu, a starty w U24 Ekstralidze będą zaledwie pierwszym krokiem. Sam zawodnik liczy, że w swoim debiutanckim sezonie w Polsce, uda mu się wiele nauczyć.

Mam nadzieję, że będę mógł wystąpić w dużej ilości sesji treningowych i pościgać się z najlepszymi zawodnikami U24 na świecie. Liczę również, że zyskam sporo doświadczenia na świetnych polskich torach. Reasumując, wierzę, że sporo się nauczę i będę mógł czerpać z tej wiedzy w przyszłości.

Jak już wspomnieliśmy, w sezonie 2021 Jason Edwards startował wyłącznie w Wielkiej Brytanii, gdzie bronił barw Eastbourne Eagles (SGB Championship) i Mildenhall Fen Tigers (National Development League). Niestety „Orły” musiały wycofać się z rywalizacji w połowie zmagań z powodów finansowych i 19-latek musiał szukać nowego klubu. W końcowej fazie sezonu zawodnik z Wielkiej Brytanii pokazał kawał dobrego ścigania w barwach Edinburgh Monarchs jako gość, ale i nie zabrakło sukcesów indywidualnych.

Nie ma co owijać w bawełnę, miniony sezon obfitował we wzloty i upadki. Najważniejsze dla mnie było to, że mogłem sporo pojeździć na różnych torach w Wielkiej Brytanii. Jestem zadowolony z moich indywidualnych wyników, a zwłaszcza z trzeciego miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii do lat 19. Zaliczyliśmy również mocny sezon z Mildenhall Fen Tigers i wygraliśmy ligę

– dodał Brytyjczyk.

Naturalnym wydaje się, że kolejnym krokiem na ścieżce młodego talentu z Billericay będą starty w SGB Premiership. Bez wątpienia Jason Edwards mógłby skorzystać na programie „Rising Stars”, który zobowiązuje wszystkie drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej do wystawiania jednego młodego talentu z Wielkiej Brytanii. Nasz rozmówca przyznał, że marzy o startach w SGB Premiership, jednak nie jest to jego główny cel na przyszły rok.

Zawsze mam nadzieję dostać się do najwyższej ligi w Wielkiej Brytanii, ale w sezonie 2022 skupiam się głównie na moim klubie w SGB Championship i startach w U24 Ekstralidze. Czas na kolejne kroki nadejdzie, gdy stanę się lepszym żużlowcem. Na razie pracuję nad sobą z roku na rok

– zakończył Jason Edwards.

źródło: inf.własna

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.