Zapraszamy na kolejny odcinek British Speedway M’Lord. W dzisiejszym wydaniu powiemy o: utworzeniu Monarchs Speedway Academy, powrocie Richarda Knighta do King’s Lynn Stars w nowej roli, nowiutkim kapitanie w ekipie Leicester Lions i roszadzie w kadrze Newcastle Diamonds.

Monarchowie z Edynburga otwierają Akademię Żużlową

Program szkoleniowy zatytułowany Monarchs Speedway Academy ma na celu wychowanie przyszłych gwiazd światowego speedwaya wywodzących się ze Szkocji. Za sprawą dwóch nowych torów, które umożliwią treningi najmłodszym adeptom – klub żużlowy z Edynburga opracował całą ścieżkę rozwoju, której zwieńczeniem będą starty w barwach ekipy Edinburgh Monarchs (SGB Championship).

Pierwszym etapem będą starty dzieci na małym, specjalnie nadmuchiwanym torze. Zabieg ten ma na celu przekonać dzieci do żużla i zachęcić je do dołączenia do szkółki żużlowej. Następnie młodzież zacznie trenować na motocyklach o pojemności 50cc na mini-torze, który według planów znajdzie się wewnątrz obecnego owalu na Armadale Stadium. – Cieszymy się, że stawiamy pierwsze kroki w rozwoju kolejnego pokolenia szkockich żużlowców. Tworząc dwa mniejsze tory, wytyczamy ścieżkę rozwoju dla początkujących młodych zawodników – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu, John Campbell.

Środki na budowę obu wspomnianych torów pochodzić mają ze zbiórki organizowanej przez grupę sponsorów – Monarchs 100. Planowane jest zorganizowanie specjalnej aukcji z której środki zostaną przeznaczone na ten cel.

Następnie adepci zaczną trenować na motocyklach o pojemności 125cc, po czym przeniosą się na obecny, większy tor. Kiedy zawodnicy będą już gotowi do rywalizacji na 500-tkach dołączą oni do ekipy West Lothian Wildcats, która będzie startować w Northern Junior League. Są to lokalne rozgrywki młodzieżowe. Kolejnym krokiem będzie awans do ekipy Armadale Devils, która rywalizuje w National Development League, a ostatnim przystankiem na ścieżce ich żużlowego rozwoju będzie pierwsza drużyna – Edinburgh Monarchs.

Program bez wątpienia robi wrażenie. Być może za kilka lat program da pierwsze owoce i usłyszymy o świetnych żużlowcach, którzy okażą się adeptami Monarchs Speedway Academy. – Ostatecznym celem jest, aby zawodnik mógł przejść od nadmuchiwanego toru dla początkujących, aż do zespołu Monarchs w odpowiednim czasie. Nowi adepci mogą startować na odpowiednim dla siebie poziomie i czynić systematyczne postępy. Piękno systemu polega na tym, że zawsze będzie następny krok w rozwoju tych adeptów – dodał promotor Edinburgh Monarchs.

Richard Knight nowym dyrektorem handlowym Gwiazd i Panter

Były reprezentant Wielkiej Brytanii oficjalnie powraca do żużla. Richard Knight będzie pełnić rolę dyrektora handlowego w ekipach King’s Lynn Stars i Peterborough Panthers. Były finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata (Bradford 1990, dziesiąte miejsce dop.red.) będzie pracować nad przyciągnięciem nowych sponsorów do obu klubów. Przez ostatnie lata Brytyjczyk pozostaje blisko związany z branżą motoryzacyjną, co bez wątpienia okaże się pomocne.

Były żużlowiec podkreśla, że speedway nigdy nie zniknął z jego życia. – Zawsze byłem związany z żużlem, zwłaszcza w King’s Lynn i naprawdę dobrze jest teraz sformalizować ten związek. Chcę przyjrzeć się postrzeganiu klubu w lokalnej społeczności i skupić się na aspekt komercyjnym, ponieważ nie chodzi tylko o umieszczenie reklamy w programie lub posiadanie banera na bandzie. Chodzi bardziej o to, co możesz zrobić dla tej firmy i jakie korzyści może przynieść sponsorowanie / partnerstwo dla obu stron – powiedział dla oficjalnej strony King’s Lynn Stars, Richard Knight.

Kyle Howarth nowym kapitanem Leicester Lions

Kyle Howarth został wybrany nowym kapitanem drużyny Leicester Lions. Brytyjczyk zastąpi w tej roli swojego rodaka – Scotta Nichollsa, który pełnił tę funkcję w 2019 roku. Doświadczony żużlowiec opuścił jednak klub po zakończeniu tamtego sezonu, co oznaczało, że Lwy muszą znaleźć nowego kapitana. Żużlowiec pełni już tę funkcję w ekipie Sheffield Tigers, także przysłowiowa opaska nie powinna być większym obciążeniem dla 27-letniego zawodnika.

Pracuję ze Stewartem po raz pierwszy, ale robiłem jeździłem tu już wcześniej jako gość i bardzo mi się podobało, więc kiedy otrzymałem ofertę, to przyjąłem ją z dużą radością. Wiem, jakiego typu jest menadżerem, chce wygrywać i zdobywać puchary. Zawsze tworzy zwycięską drużynę i chcę być tego częścią. Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę zostać kapitanem. Z przyjemnością się zgodziłem i nie mogę się doczekać prowadzenia zespołu. Chcemy przycisnąć od samego początku, zgarniać zwycięstwa u siebie i na wyjeździe i wierzę, że będziemy mieć naprawdę dobrą atmosferę w drużynie – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną Leicester Lions, Kyle Howarth.

Roszada w składzie Newcastle Diamonds

Problemy związane z nowymi przepisami imigracyjnymi, jak i potencjalne koszta zmusiły działaczy Newcastle Diamonds do dokonania zmiany w meczowej siódemce. W nadchodzącym sezonie w barwach Diamentów zabraknie Clausa Vissinga. Jego miejsce zajmie Connor Mountain, czyli żużlowiec który… pierwotnie został skreślony przez działaczy Diamentów. Brytyjczyk będzie miał okazję udowodnić swoim nowym-starym pracodawcom, że zwolnienie go w przeszłości było błędem.

W związku z regionalnymi przepisami działacze Diamentów nie będą mogli wpuścić wszystkich chętnych kibiców na trybuny przynajmniej do początku czerwca. Z tego powodu zrezygnowano z przeprowadzenia turnieju z okazji 90-lecia żużla w Newcastle w pierwotnym terminie, jak i wycofano się z organizacji półfinału Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 21.

Jak zapewnia właściciel klubu – Rob Grant, wszystkie te decyzje mają na celu przetrwanie klubu z Newcastle przez długi czas. – Niestety musieliśmy pożegnać Clausa Vissinga, ponieważ po prostu nie wiemy, jakie będą ograniczenia w podróżowaniu. Musiałby dużo się przemieszczać, co mogło doprowadzić do poważnych problemów z jego dostępnością i obciążać nas dużymi wydatkami. Oczywiście życzymy mu wszystkiego dobrego i powiedział nam, że chociaż jest absolutnie zdołowany, iż zabraknie go w tym sezonie, to w pełni rozumie problemy z którymi się zmagamy i popiera nas w walce o spięcie budżetu, aby klub przetrwał nie tylko w tym sezonie, ale i w dalekiej przyszłości – powiedział dla strony newcastle-speedway.co.uk, Rob Grant.

Aktualna kadra Newcastle Diamonds:
Ben Barker
Adam Roynon
Matthew Wethers
Max Clegg
Connor Mountain
James Wright
Joe Alcock (RS)
Przychodzą: Ben Barker, Joe Alcock, Adam Roynon
Odchodzą: Nick Škorja, Claus Vissing, Ondřej Smetana

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.