Zapraszamy na kolejne wydanie British Speedway M’Lord. Za oknami coraz cieplej, a kibice speedwaya coraz częściej myślą o początku ligowego ścigania. Dzisiaj opowiemy wam, kto został gospodarzem finału Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 19 i kto pomaga w szczepieniu Brytyjczyków.

Zajrzymy również, co słychać na rynku transferowym.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 19 w Mildenhall
Zgodnie z zapowiedziami, kolejna ważna impreza żużlowa trafiła do Mildenhall. 22 sierpnia stadion Tygrysów ugości najlepszych zawodników z Wielkiej Brytanii do lat 19. Faworytem do kolejnego z rzędu triumfu będzie Drew Kemp. Jego dodatkowym atutem jest to, że w przeszłości przywdziewał on plastron Mildenhall Fen Tigers. W stawce nie zabraknie również Dana Gilkesa i Jordana Palina, którzy w ostatniej edycji uzupełnili podium. Przypomnijmy, że cała trójka będzie również reprezentować Wielką Brytanię na arenie międzynarodowej.

Radości z tej decyzji nie ukrywa promotor Mildenhall Fen Tigers. – To kolejna ekscytująca chwila dla nas i naszych kibiców. Tak wyjątkowa impreza w Mildenhall to świetna sprawa i postaramy się, aby to wydarzenie zapisało się złotymi zgłoskami w historii naszego klubu. Dziękuję menadżerowi kadry młodzieżowej – Neilowi Vatcherowi i przewodniczącemu BSPL Robowi Godfreyowi za ich wsparcie, kiedy ogłosiliśmy, że jedziemy. To duża pomoc dla naszego klubu i z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia zmagań – powiedział na łamach strony speedwaygb.co.uk, Greg Palmer.

Właściciel klubu pomaga w… szczepieniu Brytyjczyków
Wraz z trwającym programem szczepień w Wielkiej Brytanii coraz bliższy wydaje się powrót kibiców na trybuny obiektów sportowych w Zjednoczonym Królestwie. Bez wątpienia jest to duży powód do optymizmu dla działaczy tamtejszych klubów żużlowych, gdyż wpływy z dnia meczowego stanowią lwią część budżetu.

Swojej ekscytacji nie ukrywa Peter Mole, właściciel Sheffield Tigers, który pomaga jako wolontariusz przy szczepieniach w Black Country Museum w Dudley. – Program szczepień jest fantastyczną operacją logistyczną. Naukowcy opracowali szczepionkę w rekordowym tempie, a nasz rząd podjął ryzyko i zainwestował miliony w odpowiednią ilość dawek dla wszystkich obywateli. To świetna akcja. Cała akcja związana z programem szczepień i umożliwieniem każdemu zaszczepienia się wymaga ogromu pracy. Wzbudzamy zazdrość w całej Europie i jedziemy dalej zgodnie z planem premiera. Wierzę, że zaczniemy sezon 17 maja wraz z kibicami na trybunach. Pomagam przy szczepieniach. Wszyscy są wdzięczni i szczęśliwi z możliwości otrzymania zastrzyku. Miło być częścią tego wszystkiego – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu, Peter Mole.

Coraz mniej niewiadomych w brytyjskich klubach
Kolejny tydzień i kolejne transfery do brytyjskich klubów. Coraz więcej zespołów zakończyło już budowę składu na sezon 2021. Tym samym kibicom pozostanie już tylko odrywać kolejne kartki z kalendarza i oczekiwać na rozpoczęcie rozgrywek w połowie maja. Jest coraz bardziej prawdopodobne, że sympatycy speedwaya będą mogli zasiąść na trybunach i dopingować swoich ulubieńców. Oto transfery z ostatnich dni:

Kolejną dwójkę zawodników zaprezentowali działacze Birmingham Brummies. Umowy z klubem na sezon 2021 podpisali Chris Harris i Ashley Morris. Obaj ci żużlowcy mieli startować na Perry Barr już w zeszłym roku, jednak rozgrywki ligowe nie doszły do skutku. Bomber będzie bez wątpienia jednym z liderów drużyny z Birmingham. Wiele obiecuje sobie po nim menadżer zespołu Laurence Rogers. – Bomber na nowo pokochał ten sport, kiedy w czasie lockdownu nie było mu dane się ścigać. Zrozumiał, jak za tym tęskni. Bez wątpienia to dobre wiadomości dla Birmingham prawda? – pyta na łamach oficjalnej strony klubu, menadżer Brummies.

Hans Andersen będzie w dalszym ciągu rywalizować w Wielkiej Brytanii. Duńczyk ogłosił, że zostaje w barwach Peterborough Panthers na kolejny sezon. Pomimo limitu lig zagranicznych, który obowiązuje wszystkich zawodników rywalizujących w Polsce, Ugly Duck zdecydował się przedłużyć współpracę z Panterami. Żużlowiec przyznał, że czuje głód jazdy i nie może się doczekać powrotu na krótki tor w Peterborough.

Pomimo rezygnacji ekipy Swindon Robins ze startów w tegorocznych rozgrywkach SGB Premiership, na torach w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zabraknie Adama Ellisa. Brytyjczyk parafował kontrakt z drużyną Sheffield Tigers. W nowym zespole będzie startować m.in. z Troyem Batchelorem, który również zamienił Rudziki na Tygrysy. Nowy nabytek Sheffield przyznał, że chciał startować w tym zespole już od kilku lat.

Nie próżnują również w King’s Lynn, gdzie ogłoszono, że na kolejny sezon pozostaje Thomas Jorgensen. Duńczyk, który w przeszłości miał okazję zaprezentować się kibicom w Polsce, postanowił przedłużyć kontrakt z King’s Lynn Stars. Żużlowiec startuje w barwach tego zespołu nieprzerwanie od sezonu 2017. Bez wątpienia tamtejszy tor nie stanowi już dla niego żadnych tajemnic.

W ostatni weekend oczy kibiców brytyjskiego speedwaya zwrócone były na Edinburgh, gdzie ogłoszona została cała siódemka zawodników, która w nadchodzącym sezonie będzie zdobywać punkty dla zespołu z Armadale. Względem zeszłorocznej kadry doszło tylko do dwóch zmian. Nowymi zawodnikami są Nathan Greaves i Joe Lawlor. Zajmą oni miejsce Jamesa Sarjeanta i Lasse Fredriksena. Rolę lidera zespołu pełnić będzie Sam Masters, który startuje w Szkocji już od wielu sezonów.

Do nieoczekiwanej zmiany w meczowej siódemce zmuszeni byli działacze Glasgow Tigers. Ze startów w Wielkiej Brytanii w tym roku zrezygnował Connor Bailey. Żużlowiec przebywa aktualnie w Australii i podobnie jak Jake Allen obawiał się potencjalnych kosztów jakie musiałby ponieść, aby powrócić do Zjednoczonego Królestwa. Raptem po kilku godzinach od ogłoszenia decyzji przez Baileya, Tygrysy ogłosiły nazwisko nowej wschodzącej gwiazdy. Do Glasgow powraca Jack Smith, który zapowiada, że poczynił znaczące inwestycje w sprzęt.

Poniżej prezentujemy aktualną sytuację w zespołach rywalizujących w obu ligach. Pod uwagę wzięliśmy tylko zawodników, którzy zostali już oficjalnie potwierdzeni przez swoje kluby i tych oficjalnie pożegnanych. Zielonym kolorem zaznaczyliśmy transfery z ostatnich siedmiu dni:
Premiership
Belle Vue Aces
Brady Kurtz
Steve Worrall
Richie Worrall
Charles Wright
Dan Bewley
Jye Etheridge
Tom Brennan (RS)
Przychodzą: Tom Brennan, Richie Worrall
Odchodzą: Jaimon Lidsey, Peter Kildemand

Ipswich Witches
Daniel King
Jason Crump
Nicolai Klindt
Cameron Heeps
Jordan Stewart
Anders Rowe (RS)
Drew Kemp (RS)
Przychodzą: Jordan Stewart, Anders Rowe
Odchodzą: Jake Allen

King’s Lynn Stars
Lewis Bridger
Craig Cook
Ryan Kinsley (RS)
Lewis Kerr
Thomas Jorgensen
Przychodzą: Lewis Bridger, Ryan Kinsley
Odchodzą: Erik Riss, Robert Lambert

Peterborough Panthers
Bjarne Pedersen
Chris Harris
Jordan Palin (RS)
Michael Palm Toft
Hans Andersen
Przychodzą: Bjarne Pedersen, Jordan Palin
Odchodzą: Niels-Kristian Iversen, Rohan Tungate

Sheffield Tigers
Troy Batchelor
Kyle Howarth
Jack Holder
Josh Bates (RS)
Adam Ellis
Przychodzą: Troy Batchelor, Josh Bates, Adam Ellis
Odchodzą: Nicki Pedersen, Richard Lawson, Todd Kurtz

Wolverhampton Wolves
Ryan Douglas
Rory Schlein
Broc Nicol
Nick Morris
Luke Becker
Sam Masters
Tom Bacon (RS)
Przychodzą: Tom Bacon
Odchodzą: Jacob Thorssell

Championship
Berwick Bandits
Fernando Garcia
Leon Flint (RS)
Aaron Summers
Daniel Gappmaier
Nikolaj Busk Jakobsen
Jye Etheridge
Kyle Bickley (RS)
Przychodzą: –
Odchodzą: –

Birmingham Brummies
Paco Castagna
Jack Thomas
Chris Harris
Ashley Morris
Przychodzą:
Odchodzą: Jason Garrity

Eastbourne Eagles
Richard Lawson
Edward Kennett
Lewis Kerr
Kyle Newman
Tom Brennan (RS)
Drew Kemp (RS)
Jason Edwards
Przychodzą: –
Odchodzą: –

Edinburgh Monarchs
Sam Masters
Josh Pickering
Richie Worrall
William Lawson
Kye Thomson
Nathan Greaves (RS)
Joe Lawlor (RS)
Przychodzą: Nathan Greaves, Joe Lawlor
Odchodzą: Lasse Fredriksen, James Sarjeant

Glasgow Tigers
Craig Cook
Ricky Wells
Ulrich Ostergaard
Justin Sedgmen
Broc Nicol
Sam Jensen
Jack Smith (RS)
Przychodzą: Jack Smith
Odchodzą: Connor Bailey

Kent Kings
Scott Nicholls
Cameron Heeps
Paul Starke
Paul Hurry
Tom Bacon
Ben Morley
Daniel Gilkes (RS)
Przychodzą: Paul Hurry, Ben Morley
Odchodzą: Nicolas Covatti, Robert Ledwith

Leicester Lions
Ryan Douglas
Nick Morris
Kyle Howarth
Tyron Proctor
Joe Thompson (RS)
Dan Thompson (RS)
Josh Bates (RS)
Przychodzą: Josh Bates
Odchodzą: Ellis Perks

Newcastle Diamonds
Claus Vissing
Adam Roynon
Matthew Wethers
Max Clegg
Ben Barker
James Wright
Joe Alcock (RS)
Przychodzą: Ben Barker, Joe Alcock
Odchodzą: Nick Škorja, Connor Mountain

Plymouth Gladiators
Bjarne Pedersen
Jason Crump
Henry Atkins (RS)
Zach Cook
Alfie Bowtell
Dillon Ruml
Steven Goret
Przychodzą: Bjarne Pedersen, Jason Crump, Zach Cook, Alfie Bowtell, Dillon Ruml, Steven Goret
Odchodzą: –

Poole Pirates
Rory Schlein
Steve Worrall
Daniel King
Stefan Nielsen
Zane Keleher
Ben Cook
Danyon Hume (RS)
Przychodzą: Rory Schlein, Danyon Hume
Odchodzą: Adam Ellis, John MacDonald

Redcar Bears
Jordan Stewart
Charles Wright
Michael Palm Toft
Kasper Andersen
Jordan Jenkins (RS)
Anders Rowe (RS)
Przychodzą: Anders Rowe
Odchodzą: Erik Riss, Joe Lawlor

Scunthorpe Scorpions
Josh Auty
Jordan Palin (RS)
Thomas Jorgensen
Tero Aarnio
Theo Pijper
Simon Lambert
Przychodzą: –
Odchodzą: Jake Allen

RS – Rising Star (obowiązkowy młody talent w kadrze każdego klubu)

źródło: inf. własna

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.