Choć 2021 rok jeszcze się nie skończył, zespoły PGE Ekstraligi bardzo skrupulatnie przygotowują się do przyszłorocznych rozgrywek. Poznaliśmy już daty pierwszych sparingów, które odbędą się przed rozpoczęciem rywalizacji o punkty.

Sparingi to absolutna tradycja w każdym ze sportów, w tym także speedwayu. Drużyny, chcąc jak najlepiej przygotować się do rywalizacji w sezonie, dokładnie sprawdzają swoją formę w meczach testowych z ligowymi rywalami. Nie inaczej będzie w 2022 roku.

Pierwsze daty sparingów mieliśmy już przyjemność poznać. Tutaj zdecydowanie najwięcej zdziałał zespół Apatora Toruń, który, na ten moment, pojedzie cztery mecze sparingowe w marcu przyszłego roku. 22 i 23 marca Anioły spotkają się z rywalem zza miedzy – Polonią Bydgoszcz. W dniach 26 i 27 marca po drugiej stronie barykady stanie z kolei Włókniarz Częstochowa. Oczywiście oba dwumecze zostaną rozegrane na torach obu drużyn.

Jeśli chodzi o klub spod Jasnej Góry, poznaliśmy też jego drugiego sparingpartnera. Lwy zmierzą się też bowiem z zespołem GKMu Grudziądz w dniach 29-30 marca. Klub poinformował jednak, że daty te mogą ulec zmianie ze względu na inne imprezy, które mogą jeszcze wskoczyć do kalendarza.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.