Budowa składów Ekstraligi U24 wciąż trwa w najlepsze. Tym razem kolejny krok zrobiła ekipa Włókniarza Częstochowa, która zatrudniła jeden z największych talentów rosyjskiego speedwaya.

Jak wszyscy doskonale wiemy, sezon 2022 będzie pierwszym w historii polskiego speedwaya, w którym ekstraligowe kluby będą zmuszone do posiadania drużyny rezerw w rozgrywkach do lat 24. W związku z zamieszaniem na rynku transferowym, żużlowa centrala pozwoliła klubom kontraktować młodych zawodników poza okienkiem, co prezesi skrzętnie wykorzystują. Kolejnym przykładem jest działanie Włókniarza Częstochowa, który podpisał dziś umowę z młodym Rosjaninem, Maksimem Sirotkinem.

Sirotkin do naprawdę duży talent ze wschodu. 16-letni zawodnik w ostatnim czasie został m.in. mistrzem swojego kraju w klasie 250cc, czy też dwukrotnie na miniżużlu. Co więcej, dane mu było też ścigać się m.in. w rodzimej lidze, czy też rozgrywkach młodzieżowych.

Drużyna U-24? Wszyscy patrzą na zachód, a ja spojrzałem również na wschód. Efekt – 16-letni rosyjski wielki talent Maksim Sirotkin w bialo-zielonej rodzinie

– napisał na twitterze prezes Włókniarza, Michał Świącik.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.