Pierwsza runda cyklu Speedway Grand Prix za nami. Na torze w chorwackim Gorican triumfował Jack Holder. Było to pierwsze zwycięstwo Australijczyka w zawodach Grand Prix. Bartosz Zmarzlik sobotnie zmagania ukończył na czwartym miejscu.

To właśnie Polak był uznawany za głównego faworyta rywalizacji w GP Chorwacji. To przecież Zmarzlik triumfował tutaj w 2022 i 2023 roku. Czterokrotny indywidualny mistrz świata miał postawić pierwszy, poważny krok do sięgnięcia po piąte złoto w karierze. Do finału wszystko wskazywało na to, że tak właśnie będzie. Zmarzlik wygrał swój bieg półfinałowy, pokonując w nim Fredrika Lindgrena, Roberta Lamberta i Leona Madsena.

W drugim półfinale rządzili Australijczycy – zwyciężył Jack Holder przed Jasonem Doylem. Z dalszej rywalizacji odpadli natomiast Kai Huckenbeck oraz Dominik Kubera. Dla Kubery, debiutującego w roli pełnoprawnego uczestnika Grand Prix żużlowca były to naprawdę udane zawody. Polak w końcowej klasyfikacji zajął ósmą lokatę. Drugi z naszych reprezentantów, Szymon Woźniak ukończył rywalizację na 11. miejscu.

W finale swój pierwszy triumf w zawodach Grand Prix wywalczył Jack Holder. Australijczyk nie tylko osiągnął historyczny rezultat, lecz także dołączył do swojego brata Chrisa. Tym samym Jack i Chris są pierwszym rodzeństwem, które zwyciężyło w zawodach SGP! Na podium uplasowali się również Jason Doyle oraz Fredrik Lindgren. Wykorzystali oni drobny błąd Bartosza Zmarzlika. Nasz mistrz świata nie zdołał go już naprawić na dystansie i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Następne zawody z cyklu Speedway Grand Prix odbędą się 11 maja w Warszawie.