Einar Kyllingstad i Rune Holta to dwójka żużlowców wywodząca się z Norwegii, która przywdziewała w przeszłości plastron Stali Gorzów Wielkopolski. W nadchodzącym sezonie kolejny zawodnik z tego skandynawskiego kraju zacznie pisać swoją historię. Do lubuskiego klubu dołączył bowiem Mathias Pollestad.

17-letni żużlowiec z Norwegii dołączył do ekipy Moje Bermudy Stal Gorzów, gdzie będzie reprezentować swojego nowego pracodawcę w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Jest on jednym z czterech obcokrajowców, którzy zostali zaprezentowani przez trzecią drużynę minionego sezonu 14 listopada. Utalentowany junior brał udział w specjalnych obozach zorganizowanych przez klub w trakcie sezonu i spisał się na tyle dobrze, że działacze dziewięciokrotnego mistrza Polski postanowili dać mu szansę.

Uważam, że cały camp zorganizowano w fantastyczny sposób. W Gorzowie Wielkopolskim było po prostu super. Cieszę się, że będę mógł startować w tym samym klubie, co Einar i Rune. Mam nadzieję, że w przyszłości zdołam im dorównać i będę równie dobrym żużlowcem. Moim celem na pierwszy sezon w Moje Bermudy Stali będzie zdobywanie jak największej ilości punktów i dostarczanie kibicom ekscytującego ścigania

– powiedział dla naszego portali, Mathias Pollestad.

W zeszłym roku młody talent z Norwegii zadebiutował na popularnych pięćsetkach, z kolei w tym roku zaprezentował się kibicom na arenie międzynarodowej. Jedna z największych nadziei norweskiego żużlowca wystąpiła w rundzie eliminacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Daugavpils, gdzie zdobył on pięć punktów. O młodym talencie szybko zaczęło się robić coraz głośniej i w przyszłym roku zobaczymy go na polskich torach.

Ten pierwszy pełny sezon był dobry, ale nie miałem zbyt wielu okazji do startów z powodu koronawirusa. Niestety nie było mi również dane przetestować zbyt wiele ustawień, więc mam nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy

– dodał nowy zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów.

Skandynawski żużlowiec jest dopiero na początku swojej żużlowej przygody i zapewne czeka go jeszcze wiele sezonów na światowych torach. Wielu zawodników na początku swojej przygody ze speedwayem marzy o startach w cyklu Speedway Grand Prix, lub byciu liderem ukochanego zespołu. Zapytany o swoje plany długoterminowe, 17-latek odpowiada krótko:

Nie mam jeszcze żadnych planów długoterminowych. Chcę po prostu być jak najlepszym żużlowcem

– zakończył Mathias Pollestad.

Źródło: inf.własna

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.