Szeregi Fogo Unii Leszno w nadchodzącym sezonie 2022 zapełni francuski żużlowiec David Bellego. Indywidualny mistrz Francji z 2010 roku, który w minionym sezonie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Po odejściu Emila Sajfutdinowa z Fogo Unii Leszno, władze klubu pozyskały zawodnika będącego najskuteczniejszym żużlowcem w eWinner 1. Lidze Żużlowej. David Bellego w sezonie notował średnio 2,3 pkt/bieg.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym roku będę częścią PGE Ekstraligi. Nie mogę się doczekać nowych wyzwań. Trenowałem w Lesznie i ścigałem się w Częstochowie. Był też oczywiście Toruń, no i Ostrów – bo teraz to też Ekstraliga. Ścigałem się też w Lublinie kiedy byli w 2. lidze. Na pewno nie startowałem w Gorzowie, Grudziądzu i Wrocławiu

– powiedział Bellego dla magazynu żużlowego PGE Ekstraligi na antenie nSport+.

Eksperci zastanawiają się nad postawą zawodnika między innymi w meczach wyjazdowych. David Bellego pomimo dużej pewności siebie, nie miał jednak styczności z jazdą na niektórych obiektach Ekstraligi. Może to być plus albo i minus.

Choć w sporcie żużlowym wiele się już widziało i nie zdziwiłby fakt, gdyby Bellego poradziłby sobie na nich świetnie. Sam zawodnik nie obawia się, by tory żużlowe mogły stanowić dla niego problem.

Będę miał wszystko czego trzeba, żeby wygrywać. Dobrego mechanika, tunera. Moja głowa w tym, żeby wykonać dobrą robotę. Jestem pewien, że pokażę na co mnie stać

– dodał zawodnik.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.