Dobre wieści dla kibiców Stelmet Falubazu Zielona Góra. Jeden z najskuteczniejszych żużlowców minionego sezonu zdecydował się pozostać w klubie i pomóc swojej drużynie w walce o powrót do PGE Ekstraligi. Żużlowcem o którym mówimy jest naturalnie Max Fricke, który w nadchodzącym sezonie może być jedną z największą gwiazd eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Max Fricke był w minionym sezonie drugim najskuteczniejszym żużlowcem Stelmet Falubazu Zielona Góra. Według danych z portalu gurustats.pl, jego średnia biegopunktowa wyniosła 1,816. Po spadku zielonogórzan do eWinner 1. Ligi Żużlowej nie brakowało spekulacji, że Australijczyk będzie chciał pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej i zmieni klub. Utalentowany żużlowiec zdecydował jednak pomóc swojemu zespołowi w szybkim powrocie do elity o czym poinformował kibiców w specjalnym nagraniu dostępnym na fanpage’u Stelmet Falubazu.

To była trudna decyzja. Moja kariera jest na takim etapie, że muszę rywalizować z najlepszymi. Jednak, kiedy spotkałem się z władzami klubu i poznałem ich wizję na przyszłość stwierdziłem, że pozostanie w Zielonej Górze będzie dobrym ruchem. Prezes klubu przedstawił mi główny cel na sezon 2022, czyli szybki awans do PGE Ekstraligi

– powiedział dla falubaz.com, Max Fricke.

Klub z Zielonej Góry od samego rana ogłasza nazwiska kolejnych żużlowców, którzy wystąpią przy Wrocławskiej 69 w przyszłym roku. W realizacji celu postawionego przez prezesa Wojciecha Domagałę, uczestnikowi cyklu Speedway Grand Prix pomóc mają Dawid Rempała, Rohan Tungate i inni żużlowcy, którzy zapewne już wkrótce zostaną zaprezentowani przez Stelmet Falubaz Zielona Góra. W rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu, Australijczyk wyznał, że na jego decyzję wpłynęły plany zielonogórzan nie tylko na przyszły, ale i kolejne lata.

Rozmawialiśmy też o tym, jak będzie wyglądał skład. Co najważniejsze, nie dotyczyło to tylko sezonu 2022, ale kolejnych lat. Spodobało mi się to i postanowiłem zostać z Wami. Mam nadzieję, że moje wyniki będą dużym wsparciem dla zespołu

– dodał przyszłoroczny uczestnik cyklu Speedway Grand Prix.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.