Nie tak miał wyglądać żużlowy weekend w Ostrowie, miało być święto a jest kompromitacja. Mecz Agred Malesy z H.Skrzydlewską Orłem przerwany został po 6. gonitwie przy sensacyjnym wyniku 16:20 dla gości. Niestety pogoda, i jak uważają goście, nieodpowiednie prace przy torze spodowowały, że nie udało się odjechać ośmiu regulaminowych biegów.

Pogoda dawała o sobie znać w Ostrowie już  przed meczem gdy nad stadionem zaczęły kłębić się czarne chmury. Mecz jednak rozpoczął się zgodnie z planem i trzeba otwarcie przyznać, że do momentu przerwania przebiegał sensacyjnie. Goście w pierwszej serii wygrali trzy biegi z czego dwa podwójnie po pierwszej serii wychodząc na sześciopunktowe prowadzenie. Z pewnością miał na to wpływ brak Tobiasza Musielaka, jednak wciąż był to zaskakujący wynik.

Gospodarze po przerwie dali jednak sygnał do odrabiania strat podwójnie wygrywając otwierającą drugą serię gonitwę. Goście odpowiedzieli jednak wygraną Lucke’a Beckera, który był tego dnia świetnie dysponowany. Jako, że na metę trzeci przyjechał Basso goście wciąż mieli cztery „oczka” przewagi. Wtedy nadszedł długo oczekiwany deszcz, który całkowicie storpedował dalszy przebieg spotkania.

Deszcz co prawda szybko odpuścił, wtedy po konsultacji z sędzią i komisarzem rozpoczęto prace nad doprowadzeniem toru do stanu używalności. Prace trwały ponad godzinę, podczas której goście wielokrotnie zgłaszali swoje zastrzeżenia co do pracy toromistrza i osób funkcyjnych. Zdaniem H.Skrzydlewskiej Orła gospodarze nie chcieli pozwolić na odjechanie ośmiu biegów bojąc się o przegraną. Całkowicie zaprzeczył temu jednak Mariusz Staszewski, co jednak nie załagodziło sporu.

Ostatecznie zawody zostały przerwane i zostaną powtórzone, spore kontrowersje wokół tej decyzji ostatecznie jej nie zmieniły. Zawody odjechane zostaną w terminie rezerwowym.