Moje Bermudy Stal Gorzów ma się z czego cieszyć po sezonie 2021. Po raz szósty zdobyty brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski to kolejne osiągnięcie drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Choć słysząc w trakcie sezonu apetyt był nieco większy.

Drużyna zaliczyła świetne wejście w sezon. Początkowo wygrana w meczu wyjazdowym w Lesznie, później spora zaliczka na własnym torze z Motorem Lublin. Strzałem w dziesiątkę okazało się sprowadzenie z powrotem do Gorzowa, Martina Vaculika. Zawodnik ten znakomicie uzupełnił formację seniorską. Ekipa Stali miała spory potencjał, jednak plany zaczęły się krzyżować wraz z powstającymi kontuzjami u zawodników.

W play off było duże ryzyko, że możemy zostać bez medalu. Czas goniliśmy, czas jednak był nieubłagany. Kontuzje, które były leczone, w przypadku przeciętnego człowieka raczej nie dałyby takiego rezultatu, ale wiadomo – sportowcy charakteryzują się troszeczkę innym sposobem podejścia do swojej profesji i sprawności. A żużel jest też taką dyscypliną, że nie wszystkie kontuzje do końca wyleczone – zaleczone, ale niezagrażające bezpieczeństwu rywalizacji – spowodowały to, że jednak ten medal zdobyliśmy

– powiedział Stanisław Chomski dla gazetalubuska.pl

Jak wiemy, apetyt na zdobycie medalu miała również Unia Leszno, która ostatecznie zajęła w tabeli 4 miejsce.

Teraz formacja młodzieżowa została wzmocniona dwoma zawodnikami – Oskarem Huryszem i Oskarem Paluchem. Dołącza również Patrick Hansen, żużlowiec na pozycji U-24. Nowo startujący projekt U24 ma przyczynić się do rozwoju szkolenia młodych zawodników. Jednak zdania na jego temat są podzielone.

Wydaje mi się, że krok dobry – znamy regulacje, ilu zawodników musi być, ilu Polaków, ilu zagranicznych – ale bardziej powinno to być powiązane z budżetem, którym będzie dysponował klub na tę drużynę, żeby ci zawodnicy – tak, jak przynajmniej my podchodzimy – byli wyposażeni w taki sprzęt, który pozwoli im na rywalizację na tym etapie rozgrywek

– skomentował.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.