Apator Toruń swoją kadrę przedstawia podczas „Żużlowego Festiwalu Transferowego”, nawiązując do dzieł filmowych. Do dzieł literackich odwołać by się mogli działacze pewnego klubu drugiej polskiej ligi żużlowej. Powoli ujawniają oni swój zestaw zawodników na przyszły sezon, inspirując się chyba dziełami literatury światowej.

Na przykład jednym z najbardziej znanych dzieł pewnego niemieckojęzycznego pisarza.

Ulubioną lekturą nowego zarządu poznańskiego klubu jest chyba „Na Zachodzie bez zmian” Ericha Marii Remarque’a, ponieważ część kadry specHouse PSŻ Poznań stanowić będą zawodnicy dobrze znani w stolicy Wielkopolski. Takim zawodnikiem jest na przykład Kevin Fajfer, powracający do poznańskiego składu po przerwie. Teraz czas na kolejny powrót. Kibice Skorpionów znów zobaczą w akcji Jonasa Seifert-Salka. 21-letni Duńczyk spędzi drugi sezon ze swoim polskim pracodawcą.

W przeszłości Seifert-Salk startował już w zespołach niższych lig w naszym kraju-Kolejarzu Opole czy Wybrzeżu Gdańsk. W sezonie 2021 odnotował osiemnastą średnią w 2.lidze żużlowej, zdobywając średnio 1,881 pkt./bieg i 7,67 pkt./mecz w barwach specHouse PSŻ. Zaczął bardzo obiecująco, zdobywając 10 punktów oraz cztery bonusy podczas otwierającego sezon spotkania ze 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Stał się stałym punktem drużyny, a działacze nad Wartą mogli liczyć na zdobycze punktowe z jego strony. Czy tak dobrze pokaże się także w sezonie 2022?

specHouse PSŻ Poznań nie będzie jedynym klubem młodego zawodnika z Kraju Hamleta na przyszły sezon. W Szwecji kibice oglądać go będą w barwach Piraterny Motala, natomiast w macierzystej lidze już kolejny sezon spędzi w barwach Slangerup.

Jonas Seifert-Salk to kolejny, po Kacprze Gomólskim, Władimirze Borodulinie i Kevinie Fajferze zawodnik, który został przedstawiony jako przyszłoroczny reprezentant poznańskiego zespołu.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.