Nowy sztab kierujący zespołem ze stolicy Wielkopolski nie zwalnia tempa, ale i umiejętnie dawkuje emocje. Codziennie poznajemy nazwisko jednego zawodnika w kadrze na 2022 rok. Czas na kolejne rozstrzygnięcie kadrowe.

Po raz kolejny nie jest to zaskoczenie, gdyż o tym transferze mówiło się już od dawna. Nowym zawodnikiem, już kolejnym w kadrze specHouse PSŻ Poznań będzie Kevin Fajfer.

Syn legendy Startu Gniezno Adama pożegnał się z klubem z Gniezna już jakiś czas temu na swojej stronie internetowej. Nie było jednak pożegnanie w miłej atmosferze. Kevin Fajfer nie szczędził byłemu już klubowi gorzkich słów.

 Niestety, kiedyś musiał przyjść taki moment w mojej karierze. Chciałbym bardzo Wam podziękować za trzy lata wspólnej jazdy na W25. (…)Szczerze to nie była moja decyzja…Po prostu zarząd nie widzi dla mnie miejsca w składzie

– pisał.

Na krajowych torach oglądamy Kevina Fajfera od 2016 roku, kiedy zdobył licencję na swoim macierzystym torze. Starty w Poznaniu nie będą dla niego nowością, reprezentował już bowiem barwy tego zespołu w sezonach 2017-2018. Był wówczas jednym z najskuteczniejszych zawodników na drugoligowym froncie. Także po bardzo udanych sezonach 2020 i 2021, kiedy należał do najskuteczniejszych żużlowców klubu z pierwszej stolicy Polski jasnym było, że zmiana przez niego barw klubowych jest tylko kwestią czasu.

Zakończony właśnie sezon to 38. miejsce w statystykach eWinner 1.ligi. W 11 meczach udało mu się uzyskać średnią 1,167 pkt./bieg. Z pewnością te wyniki byłyby znacznie lepsza, gdyby Kevin Fajfer nie zakończył tegorocznych rozgrywek przedwcześnie z powodu kontuzji. Podczas lipcowego spotkania w Bydgoszczy z miejscową Abramczyk Polonią, w ostatnim jego wyścigu, 23-letni zawodnik upadł na tor.

Zakończyło się o tyle nieszczęśliwie, że złamał prawy obojczyk. Okazało się to na tyle poważne, że nie wrócił już do ligowego ścigania, choć już na początku września odbył pierwsze treningi na owalu przy ul.Sportowej.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.