Klub SpecHouse PSŻ Poznań przeszedł małą rewolucję, jeśli chodzi o klubowe władze. Okres transferowy zapowiada się bardzo ciekawie, jeśli chodzi o pierwsze rozstrzygnięcia kadrowe. Nowy zarząd powoli odkrywa kolejne karty.

Wczoraj faktem stało się to, o czym mówiło się od dawna, czyli transfer Kacpra Gomólskiego. Wychowanek Startu Gniezno ostatnio związany był z zespołem z Rybnika. Dziś kibice ze stolicy Wielkopolski dowiedzieli się, że kevlar miejscowego zespołu w sezonie 2022 przywdzieje Władimir Borodulin.

Dla 29-latka będzie to powrót do Poznania, reprezentował już bowiem barwy tego klubu w latach 2017-2019. Jego poprzednim klubem w polskiej lidze był Orzeł Łódź, w barwach którego w ubiegłym sezonie pojechał tylko w jednym spotkaniu przeciwko CellFast Wilkom Krosno.

Na krośnieńskim torze pokazał się cztery razy i zdobył cztery punkty, co dało mu średnią 1,000 pkt./bieg i taki rezultat zapisał się w statystykach sezonu. Ten utalentowany zawodnik ma na swoim koncie wiele dokonań na rosyjskich oraz europejskich arenach, dwa razy zdobył medale indywidualnych mistrzostw Rosji: srebrny w 2020 roku i brązowy w 2018. Jest też złotym medalistą drużynowych mistrzostw Rosji (2009) i Ukrainy (2010).

Także w sezonie 2021 odniósł spory sukces, zostając brązowym medalistą swojego kraju w rozgrywanych w Ussuryjsku indywidualnych mistrzostwach Rosji. Dał się wówczas pokonać jedynie Siergiejowi Łogaczowowi oraz Pawłowi Łagucie. W polskiej lidze miał już okazję startować, oprócz PSŻ Poznań, dla takich klubów jak Wanda Kraków, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Victoria Piła.

To z klubem z Poznania, w którym zaliczy czwarty sezon z karierze, a także z zespołem z Ostrowa, był związany najdłużej-nad Ołobokiem także spędził cztery lata.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.