Od przyszłego sezonu Ekstraliga Żużlowa poza Speedway Ekstraligą obejmie zarządzanie drugim szczeblem rozgrywek. Dotychczasowa 1. Liga Żużlowa zmieni nazwę na Speedway 2. Ekstraliga.

O ile przyszły sezon, poza wymogiem stworzenia spółek akcyjnych lub sportowych spółek akcyjnych przez drużyny z zaplecza Ekstraligi, nie zapowiada większych rewolucji, o tyle kolejna kampania przyniesie dość poważne zmiany w żużlowych rozgrywkach ligowych w Polsce.

Zarówno w PGE Ekstralidze jak i na jej zapleczu wraca faza play-off złożona z 4, a nie jak dotychczas z 6 drużyn. Nowinką jest fakt, że zwycięzca rundy zasadniczej będzie miał możliwość wyboru rywala w półfinale.

Do łask wraca także baraż pomiędzy 7. drużyną PGE Ekstraligi, a przegranym finału Speedway 2. Ekstraligi. Zanim jednak do niego dojdzie, rozgrywana będzie także faza play-down dla drużyn z miejsc 5-8. W play-down pojadą także drużyny w Speedway 2. Lidze, z tym że nie dojdzie tam meczu barażowego z drugą ekipą najniższego szczebla rozgrywkowego, a przedostatnia drużyna będzie miała zapewnione utrzymanie. Piąta drużyna, podobnie jak zwycięzca rundy zasadniczej, będzie miała możliwość wyboru rywala.

W całym sezonie w obu ligach odjechanych zostanie 140 spotkań. 68 tożsamych meczów w obu ligach i dodatkowo starcie o brązowy medal w PGE Ekstralidze plus baraż.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.