W sobotni poranek trener Rafał Dobrucki podał nazwiska zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą reprezentować Polskę w drużynowych zawodach międzynarodowych.

W 12-osobowej kadrze znalazło się czterech zawodników Motoru Lublin, trzech Unii Leszno, dwóch Sparty Wrocław i po jednym Stali Gorzów, Apatora Toruń i Falubazu Zielona Góra.

Automatycznie pewne miejsce w reprezentacji mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix. W przyszłym roku będą to Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Dominik Kubera. Kolejnymi nazwiskami ogłoszonymi przez Dobruckiego byli trzej tegoroczni zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata – Maciej Janowski, Patryk Dudek i Janusz Kołodziej. Ostatnim „w pełni seniorskim” zawodnikiem jest mający spektakularną końcówkę sezonu Jarosław Hampel.

Na pozycji U23 widzimy w zestawieniu dwukrotnego mistrza świata juniorów – Mateusza Cierniaka i mistrza Polski juniorów – Bartłomieja Kowalskiego. Natomiast formacja młodzieżowa liczy trzech zawodników. Wśród powołanych znaleźli się Wiktor Przyjemski, Antoni Mencel i Damian Ratajczak.

W przyszłym roku głównym celem naszej kadry będą zawody Speedway of Nations, w których Polska jak dotąd tryumfu jeszcze nie odniosła. Dla młodzieżowców natomiast priorytetem będzie Speedway of Nations 2.

Reprezentacja Polski 2024:

Bartosz Zmarzlik
Szymon Woźniak
Dominik Kubera
Janusz Kołodziej
Maciej Janowski
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Mateusz Cierniak (U23)
Bartłomiej Kowalski (U23)
Antoni Mencel (U21)
Damian Ratajczak (U21)
Wiktor Przyjemski (U21)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.