42:47 – takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Platinum Motor Lublin a For Nature Solutions Apator Toruń. Drużyna „Koziołków” po zaciętej wygrała z drużyną Apatora. Najlepiej w drużynie gospodarzy zaprezentował się Emil Sajfutdinow (12+1), a wśród gości byli to Jarosław Hampel (11+1) oraz Bartosz Zmarzlik (11).

Pierwszy bieg 4:2 wygrali goście. Jarosław Hampel od początku plasował się na pierwszej pozycji, ale Fredrik Lindgren musiał uznać wyższość Roberta Lamberta, który wyprzedził go na drugim okrążeniu. Pierwsza odsłona biegu juniorskiego została przerwana po upadku Bartosza Bańbora, który upadł po kontakcie z Mateuszem Affeltem. Zawodnik „Aniołów” został wykluczony, a junior „Koziołków” otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie między biegami. Powtórkę biegu 5:1 wygrali juniorzy gości. Świetne ściganie w wykonaniu Bartka Zmarzlika pozwoliło mu na wygraną w trzecim biegu. Za swoimi plecami przywiózł Wiktora Lamparta i Emila Sajfutdinowa. Ostatni na mecie zameldował się Dominik Kubera. Pierwsza odsłona czwartego biegu została przerwana po upadku Kacpra Grzelaka, który został wykluczony z powtórki wyścigu. Kolejna odsłona również została przerwana przez upadek, tym razem na torze znalazł się Paweł Przedpełski. Decyzją sędziego wykluczony został Mateusz Cierniak. W trzecim, ostatnim, podejściu pod taśmą stanęła para z Torunia: Paweł Przedpełski i Mateusz Affelt, a bieg zakończył się wynikiem 5:0.

Kolejna seria rozpoczęła się od remisu. Bieg wygrał Dudek, a tuż za nim do mety przyjechał Cierniak i Lindgren. Następny bieg wygrał Hampel, który po trasie wyprzedził Sajfutdinowa. Na trzecim miejscu dojechał Dominik Kubera, dzięki czemu goście zwyciężyli 4:2. Siódmy bieg przyniósł kolejny wynik 4:2, tym razem dla „Aniołów”. Zmarzlik na pierwszy okrążeniu uporał się z Przedpełskim, jednak nie dał rady Lambertowi.

Sajfutdinow cały bieg musiał uciekać przed szybkim Lindgrenem. Ostatecznie udało mu się to i dowiózł do mety trójkę, a zarazem remis dla drużyny toruńskiej. Kolejny bieg goście wygrali podwójnie. W kolejnym znowu padł remis, za sprawą Zmarzlika, który po trasie wyprzedził parę z Torunia.

Jedenasta gonitwa przyniosła kibicom na pewno dużo emocji. Hampel na trzecim okrążeniu wyprzedził Lamparta, dzięki czemu wraz z Cierniakiem dowieźli do mety wynik 4:2. W kolejnym biegu zdecydowanie wygrał Kubera, a tuż za nim na mecie zameldował się Dudek i Lewandowski, a na ostatniej pozycji przyjechał Bańbor. Ostatni wyścig przed nominowanymi torunianie wygrali 4:2.

W czternastym biegu lublinianie przypieczętowali wygraną w tym meczu. Para Lindgren i Kubera zdecydowanie wygrała z Dudkiem i Lampartem. Na zakończenie spotkania podwójnie wygrali gospodarze (Sajfutdinow i Lambert), przywożąc za plecami najlepszych zawodników wśród „Koziołków”, czyli Zmarzlika i Hampela.