W ostatnim środowym meczu SpeedwayLigaen mierzyły się ekipy Region Varde Elitesport oraz Sønderjylland Elite Speedway. Ostatecznie wynikiem 44:40 zwyciężyli gospodarze, jednak zawodnicy musieli w tym spotkaniu nie tylko walczyć ze sobą, ale i z torem.

Ekipa Region Varde Elitesport w ostatniej kolejce pokonała Esbjerg Vikings wynikiem 44:39, natomiast drużyna Sønderjylland Elite Speedway swój mecz odjechała 01.05 z GSK Liga i wysoko przegrała 30:54. W barwach obu ekip mogliśmy oglądać reprezentantów Polski. W barwach gospodarzy startował Kacper Woryna, natomiast w ekipie gości Marcin Nowak.

Po pierwszej serii minimalnie prowadzili gospodarze (10:8), jednak dalsze zawody zostały wstrzymane ze względu na nierówny tor i przez kolejne kilkadziesiąt minut trwały prace z tym związane (podobną przerwę mieliśmy także po trzeciej serii). Ostatecznie mecz udało się wznowić i kontynuować. W drugiej serii goście odrobili straty po tym jak w biegu piątym para Hansen – Knudsen dojechała na 4:2.

Po biegu siódmym goście wyszli na czteropunktowe prowadzenie które powiększyli po biegu dziesiątym, w którym to para Ellis – Heiselberg wygrała 4:2, a następnie jedenastym, w którym podwójnie wygrali Nicolai Klindt oraz Kacper Woryna. Ostatecznie gospodarze wygrali 44:40.

Najlepiej w ekipie Region Varde Elitesport radzili sobie Kacper Woryna (12+2), Nicolai Klindt (11+2) i Tim Soerensen (10+2). Po stronie Sønderjylland Elite Speedway wyróżniali się natomiast Anders Thomsen 14+2) i Mads Hansen (14+1). Słabe zawody zaliczył z kolei Marcin Nowak (4)

Region Varde Elitesport – Sønderjylland Elite Speedway 44:40