Ostatnia zmiana przepisów dotycząca zawodników U21 w 2. Lidze Żużlowej wprowadziła dużo zamieszania, podobnie jak powołanie do życia Ekstraligi U24. Dziś już wiemy, że ekipa Sparty Wrocław wzmocniła się jednym z największych talentów światowego żużla.

O przejściu Francisa Gustsa, bo o nim mowa, do drużyny Sparty Wrocław, mówiło się już od kilku tygodni. Łotysz zdecydowanie najwięcej w oczach kibiców zyskał w sezonie 2020, kiedy to jeszcze w eWinner 1. Lidze zaskakiwał i zdobywał wiele cennych punktów, pokonując także seniorów rywali. W tym roku zaledwie 18-letni żużlowiec nie był już tak skuteczny, choć nadal był w stanie wykręcić średnią na poziomie 1,791 punktu na bieg, co robi niemałe wrażenie. Było więc pewne, że zmiana barw jest tylko kwestią czasu.

Jeszcze przed rozpoczęciem okienka transferowego dużo mówiło się o zainteresowaniu Gustsem ze strony wrocławskiej Sparty, która miała już z młodzieżowcem podpisaną umowę na zasadzie „covidowego gościa”. Lokomotiv Daugavpils utrzymywał wówczas, że o żadnym transferze definitywnym nie ma mowy, gdyż 18-latek wciąż ma ważny kontrakt. Dziś już wiemy, że była to jedynie zasłona dymna.

Zgodnie z informacjami podanymi na profilu klubu w mediach społecznościowych, Gusts rozwiązał dziś kontrakt na swój wniosek, płacąc klubowi odpowiednie odszkodowanie. Udział w całym zamieszaniu brał też klub z Wrocławia. Oznacza to więc, że Łotysz na pewno będzie już częścią zespołu mistrza Polski.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.