Brytyjczyk na polskich torach nie miał zbyt wielu okazji do jazdy, pomimo tego przyciągał on sporą uwagę ośrodków żużlowych w Polsce. Interesowały się nim głównie drużyny z 2. Polskiej Ligi Żużlowej oraz PGE Ekstraligi. Ostatecznie jednak, decyzją zarządu, zawodnik pozostaje nad morzem i ma być sprawdzany w pierwszych treningach.

Urodzony w Niemczech Kemp jest uważany za wielką nadzieję brytyjskiego żużla, na angielskich torach radzi sobie bowiem bardzo solidnie. Udało mu się zdobyć mistrzostwo kraju do lat 19, gdzie zdeklasował swoich rywali zdobywając komplet punktów. Potencjał, jaki drzemie w Drew, został zauważony w Gdańsku, gdzie został zakontraktowany. Dotychczas jednak nie miał zbyt wielu szans na pokazanie się gdańskiej publiczności.

W kuluarach często wymieniano jego nazwisko w kontekście przenosin do innej drużyny. Zainteresowanie wykazywał GKM Grudziądz, który widział go w swojej drużynie U-24, również kluby z najniższej klasy rozgrywek zacierały ręce na angaż Kempa. Tam bowiem bez problemu mógłby startować z pozycji juniorskiej.

Jak się jednak okazuje Zdunek Wybrzeże pozostawia zawodnika w swoich szeregach i planuje stawiać na jego rozwój nad morzem. O komentarz zapytaliśmy członka zarządu – Mariusza Kędzielskiego:

Drew Kemp posiada ważny kontrakt z naszym klubem i podobnie jak każdy inny zawodnik z kontraktem ma szansę na jazdę. Wiemy, że zainteresowanie Brytyjczykiem wyrażają kluby II ligi, gdzie miałby więcej możliwość do startów, ale na ten moment menedżer Eryk Jóźwiak skłania się ku opcji sprawdzenia formy Drew na wiosennych treningach.

Wciąż jednak nie wiadomo w jakiej roli zawodnik miałby wkomponować się w ekipę Zdunek Wybrzeża. Widać jednak, że kluby mocno zabiegały o tego chłopaka, na ten moment nie ma jednak w Gdańsku tematu wypożyczenia go do innej drużyny.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.