Nie ma to jak wrócić do domu! W Polsce mawia się, że „wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej”. Tym tokiem myślenia z pewnością podążył wychowanek tarnowskiej Unii – Patryk Rolnicki, który powraca do macierzystego klubu po kilkuletnim rozbracie. Tym razem jednak, zadanie dla zawodnika będzie zdecydowanie trudniejsze, gdyż teraz ciąży na nim może presja regularnego punktowania.

Rolnicki od początku swojej przygody z żużlem nie miał łatwego życia. Pomimo, że zdał on licencję w 2014 roku, dopiero dwa lata później regularnie występował w zawodach ligowych Unii Tarnów. Nie były to jednak najlepsze mecze w jego wykonaniu, dodatkowo klubem wstrząsnęła tragedia Krystiana Rempały i spadek z najwyższej klasy rozgrywek.

W meczach ligę niżej w latach 2017-2018 radził sobie bardzo solidnie i został najlepszym juniorem ligi w pierwszym sezonie. Niestety, gdy drużyna ponownie awansowała, nie potrafił odnaleźć się w PGE Ekstralidze. Rolnicki postanowił ostatni raz spróbować sił w najlepszej lidze świata, lecz w barwach ZOOLeszcz GKM Grudziądz.

To właśnie w tym klubie zrodziła się w głowie zawodnika myśl, że należy, w pierwszych latach wieku seniora, rywalizować w najniższej klasie rozgrywek. To właśnie w 2019 roku zaliczył on bardzo solidne występy w barwach drugoligowych wtedy Cellfast Wilków Krosno. Ten fakt ostatecznie zadecydował o przenosinach Rolnickiego do najniższej klasy rozgrywek, zakontraktował go Texom Stal Rzeszów.

Przez dwa lata ścigał się dla klubu z Podkarpacia, jednak dopiero ten drugi sezon może uznać za w miarę udany. Prezentował się nadzwyczaj dobrze na własnym torze, niestety, na wyjazdach nie było już tak kolorowo. Po sezonie zawodnik i jego zespół usiedli i zdecydowali, że najlepszym wyjściem będzie znalezienie kolejnego pracodawcy, padło na macierzysty klub- Unię Tarnów.

Z pewnością dużym atutem dla Rolnickiego będzie tarnowski tor, który zna bardzo dobrze. Jednak czy dotychczasowe perturbacje nie przeszkodzą mu w dobrej jeździe dla nowego-starego klubu?

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.