Jan Ząbik to jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla „czarnego sportu” w Grodzie Kopernika. Od wielu lat szkoleniowiec koncentruje się na pracy w SSSM Stal Toruń. Wkrótce może powrócić do czterokrotnych mistrzów kraju.

Osoby Jana Ząbika specjalnie nikomu przedstawiać nie trzeba. Były żużlowiec, a prywatnie ojciec byłego indywidualnego mistrza świata juniorów Karola Ząbika obecnie zasiada w Radzie Miasta Torunia i jest przedsiębiorącą działającym w branży wulkanizacyjnej. Oprócz tego trener prowadzi małą grupę miniżużlowców w SSSM Stali Toruń. Młodzi adepci trenują na torze przy Bielańskiej 66, który Ząbik wraz z grupą przychylnych mu osób sami wybudowali.

Spod ręki legendarnego szkoleniowca wyszło wielu doskonałych żużlowców. Stąd w Toruniu wielu kibiców z nostalgią wspomina czasy Jana Ząbika. Biorąc pod uwagę fakt, iż żołto-niebiesko-biali od dawna czekają na mocnego wychowanka, stąd powrót ikony speedwaya stawał się coraz poważniejszym tematem.

Obecnie za szkolenie w eWinner Apatorze odpowiada Tomasz Bajerski. Patrząc na ambitne plany zespołu, menadżer może mieć w nadchodzącym sezonie inne priorytety niż szkółka. Za pracę u podstaw odpowiadać mają Jan Ząbik i kierownik drużyny Tomasz Zieliński, który zajmuje się też formalnościami i ćwiczeniem z klasą 250cc.

Jeszcze nie wiem, jak to będzie dokładnie poukładane, ale plan jest taki, że za szkolenie będą odpowiedzialni Tomek Zieliński i Jan Ząbik. Myślę, że będziemy też szukać jeszcze jednego trenera.

– powiedział Bajerski.

W rozmowie z dziennikiem „Nowości” sam główny zainteresowany przekazał informację, iż faktycznie taki obrót spraw jest blisko wcielenia w życie.

Trzeba to wszystko połączyć, żeby był z tego dobry efekt, a przecież mamy w Toruniu dwa tory do szkolenia. Na teraz nie mogę jeszcze powiedzieć, że coś jest zaklepane, trzeba o to pytać w klubie, ale ze swojej strony mogę zawsze chętnie pomóc, bo lubię to robić.

– powiedział Jan Ząbik.

Wiele wskazuje na to, że od sezonu 2022 duet juniorski eWinner Apatora mogą stworzyć Krzysztof Lewandowski i Mateusz Affelt. Formalnie obaj są wychowankami toruńskiego klubu, lecz popularny Lewy” pierwsze żużlowe kroki stawiał w BTŻ-cie Bydgoszcz.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.